Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным приказа Министерства образования и науки Украины от 22 декабря 2008 года N 1175 "Об утверждении Порядка определения уполномоченных организаций коллективного управления, которые будут осуществлять сбор и распределение вознаграждения (роялти) за использование опубликованных с коммерческой целью фонограмм и видеограмм, и Изменений к Порядку учета организаций коллективного управления и осуществлении надзора за их деятельностью"

Окружной административный суд
Постановление от 03.08.2009 № 2а-1749/09/2670
редакция действует с 17.10.2012

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

03.08.2009 р. 

N 2а-1749/09/2670 

Постанову скасовано
(згідно з постановою Київського апеляційного адміністративного суду
 від 13 липня 2010 року)

Постанову залишено в силі
(згідно з ухвалою Вищого адміністративного суду України
 від 17 жовтня 2012 року)

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Блажівської Н. Є., суддів Григоровича П. О. та Донця В. А., при секретарі судового засідання Миколаєнко І. О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу Всеукраїнської громадської організації "Всеукраїнське агентство з авторських та суміжних прав" за позовом Всеукраїнського об'єднання суб'єктів авторських і суміжних прав "Оберіг" до Міністерства освіти і науки України (треті особи Міністерство юстиції України, Об'єднання підприємств "Український музичний альянс", Об'єднання підприємств "Українська ліга музичних прав", Державний департамент інтелектуальної власності) про визнання нечинним наказу.

У судовому засіданні 3 серпня 2009 року відповідно до пункту 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ

Всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнське агентство з авторських та суміжних прав" (надалі - Позивач 1) та Всеукраїнське об'єднання суб'єктів авторських і суміжних прав "Оберіг" (надалі - Позивач 2) звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовними заявами до Міністерства освіти і науки України (надалі - Відповідач) за участю Міністерства юстиції України (надалі - Третя особа 1), Об'єднання підприємств "Український музичний альянс" (надалі - Третя особа 2), Об'єднання підприємств "Українська ліга музичних прав" (надалі - Третя особа 3) та Державного департаменту інтелектуальної власності (надалі - Третя особа 4) та з урахуванням уточнених позовних вимог просили про визнання незаконним, таким, що не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, та визнання нечинним наказу від 22 грудня 2008 року N 1175 "Про затвердження Порядку визначення уповноважених організацій колективного управління, які здійснюватимуть збирання і розподіл винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеограм, і Змін до Порядку обліку організацій колективного управління та здійснення нагляду за їх діяльністю".

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва N 2а-1749/09/2670 від 12 березня 2009 року об'єднано в одне провадження адміністративні справи за позовами Всеукраїнської громадської організації "Всеукраїнське агентство з авторських та суміжних прав", Всеукраїнського об'єднання суб'єктів авторських і суміжних прав "Оберіг" до Міністерства освіти і науки України, за участю Міністерства юстиції України про скасування наказу.

Позовні вимоги мотивовані тим, що наказ Міністерства освіти і науки України від 22 грудня 2008 року N 1175 "Про затвердження Порядку визначення уповноважених організацій колективного управління, які здійснюватимуть збирання і розподіл винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеограм, і Змін до Порядку обліку організацій колективного управління та здійснення нагляду за їх діяльністю" є незаконним та таким, що не відповідає правовим актам вищої юридичної сили.

Опрос