Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными решений общего собрания акционеров

Апелляционный хозяйственный суд
Постановление от 15.04.2008 № 17/307
редакция действует с 04.11.2008

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

15.04.2008 р. 

Справа N 17/307 

Постанову залишено без змін
(згідно з постановою Вищого господарського суду України
 від 12 серпня 2008 року)

Постанову скасовано
(згідно з постановою Судової палати у господарських справах
 Верховного Суду України
 від 4 листопада 2008 року)

Львівський апеляційний господарський суд, в складі колегії: головуючого, судді Бойко С. М., суддів: Бонк Т. Б., Марко Р. І., при секретарі Чаплик І. (за участю представників: від скаржника (відповідача) - з'явився, від скаржника (третьої особи 1) - не з'явився, позивача 1 - з'явився, позивача 2- з'явився, третьої особи 2 - з'явився), розглянувши апеляційні скарги відкритого акціонерного товариства "Рівненський завод тракторних агрегатів", м. Рівне та закритого акціонерного товариства "Завод Технопривод", с. Городок Рівненського району на рішення господарського суду Рівненської області від 03.12.2007 року, суддя Петухов М. Г., у справі N 17/307 за позовом: 1. відкритого акціонерного товариства "Лізингова компанія "Украгромашінвест", м. Київ, 2. ОСОБА_1, м. Рівне, до відповідача відкритого акціонерного товариства "Рівненський завод тракторних агрегатів", м. Рівне (за участю третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача 1. закритого акціонерного товариства "Завод Технопривод", с. Городок Рівненського району, 2. Фонду державного майна України, м. Київ), про визнання недійсними рішення загальних зборів акціонерів від 22.09.2007 року, встановив:

Рішенням господарського суду Рівненської області від 03.12.2007 року задоволено позов відкритого акціонерного товариства "Лізингова компанія "Украгромашінвест" та ОСОБА_1 до відкритого акціонерного товариства "Рівненський завод тракторних агрегатів" про визнання недійсними рішення загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства "Рівненський завод тракторних агрегатів", оформлених протоколом загальних зборів акціонерів від 22.09.2007 р. N 22.

Рішення суду мотивоване тим, що позачергові збори акціонерів ВАТ "РЗТА", на яких прийнято оскаржуване рішення, скликані та проведені всупереч приписів норм ст. 159 ЦК України, ст. 43 Закону України "Про господарські товариства", п. 13.9 статуту ВАТ "РЗТА", оскільки здійснювались не за місцезнаходженням товариства, а за фактичним місцезнаходженням акціонера - ЗАТ "Завод технопровод", який ініціював скликання даних зборів, що призвело до порушення прав ВАТ "ЛК "Украгромашінвест" та ОСОБА_1, як акціонерів відповідача, на управління діяльністю відповідача шляхом участі у загальних зборах та прийняття на них рішень та контроль за реєстрацією акціонерів, які прибудуть для участі у загальних зборах, передбачених ст. ст. 10, 41 Закону України "Про господарські товариства".

Опрос