Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О расторжении договора о депозитном вкладе и взыскании денежных средств

Апелляционный хозяйственный суд
Постановление от 17.03.2009 № 2/157

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

17.03.2009 р. 

Справа N 2/157 

Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії: головуючого - судді Юрченка Я. О., суддів - Якімець Г. Г., Кордюк Г. Т., розглянувши апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Акціонерно-комерційний банк "Львів", м. Львів, на рішення господарського суду Львівської області від 05.02.2009 р. у справі N 2/157 за позовом Комунального підприємства Львівської обласної ради "Архітектурна основа", м. Львів, до Відкритого акціонерного товариства "Акціонерно-комерційний банк "Львів", м. Львів, про розірвання договору про депозитний вклад та стягнення 100000,00 грн. (за участю представників: позивача - П. А. М., відповідача - М. О. Р.), встановив:

Рішенням господарського суду Львівської області від 05.02.2009 р. у справі N 2/157 (суддя - Мазовіта А. Б.) позовну заяву КП ЛОР "Архітектурна основа" до ВАТ АКБ "Львів" задоволено та вирішено розірвати договір N 147 про депозитний вклад від 13 вересня 2007 року, що укладений між Закритим акціонерним товариством "Акціонерно-комерційний банк "Львів" та Комунальним підприємством Львівської обласної ради "Архітектурна основа" і зобов'язано Відкрите акціонерне товариство Акціонерно-комерційний банк "Львів" повернути Комунальному підприємству Львівської обласної ради "Архітектурна основа" депозитний вклад за договором N 147 банківського вкладу від 13 вересня 2007 року в розмірі 100000,00 грн.

Відкрите акціонерне товариство "Акціонерно-комерційний банк "Львів", не погоджуючись із вищевказаним рішенням господарського суду Львівської області, подало апеляційну скаргу від 13.02.2009 р. N 366/6-07 та доповнення до апеляційної скарги, в яких просить рішення суду скасувати, прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог повністю. В обґрунтування підстав апеляційної скарги Скаржник покликається на те, що суд безпідставно прийшов до висновку, що, оскільки договір N 147 про депозитний вклад від 13.09.2007 року укладений на умовах повернення вкладу зі спливом встановленого договором строку, відповідач був зобов'язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника.

На думку Скаржника, суд необґрунтовано застосовує ст. 652 ЦК України про розірвання договору у зв'язку з істотною зміною обставин. По переконанню Скаржника, судом необґрунтовано відхилено покликання Відповідача на постанову Правління Національного банку України від 04.12.2008 N 413, а також, на думку останнього, суд не вірно застосував ст. ст. 107 та 112 ЦК України.

Комунальне підприємство Львівської обласної ради "Архітектурна основа" у запереченні на апеляційну скаргу, рішення суду просить залишити без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення. Зокрема, в запереченні на апеляційну скаргу Позивач зазначає, що, оскільки договір N 147 про депозитний вклад від 13 травня 2007 року укладений на умовах повернення вкладу зі спливом встановленого договором строку, Відповідач був зобов'язаний видати вклад або його частину на першу вимогу вкладника, однак цього не зробив, чим допустив порушення прав Вкладника за договором та ст. 1060 ЦК України.

Крім того, на думку Позивача, відмова Відповідача в достроковому поверненні вкладу з покликанням на положення постанови Правління НБУ N 413 від 04.12.2008 року є безпідставною з огляду на те, що вказана постанова не зареєстрована в Міністерстві юстиції України, а тому не являється нормативно правовим актом, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 56 Закону України "Про Національний банк України" нормативно-правові акти Національного банку підлягають обов'язковій державній реєстрації в Міністерстві юстиції України та набирають чинності відповідно до законодавства України.

Опрос