Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обжаловании постановления Кабинета Министров Украины от 06.08.2008 г. N 709 "О внесении изменений в Порядок декларирования изменения оптово-отпускных цен на продовольственные товары"

Окружной административный суд
Постановление от 12.02.2009 № 8/512
редакция действует с 29.03.2012

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

12.02.2009 р.

N 8/512

Постанову залишено без змін
(згідно з ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду
 від 2 вересня 2010 року)

Постанову залишено без змін
(згідно з ухвалою Вищого адміністративного суду України
від 29 березня 2012 року)

Окружний адміністративний суд міста Києва колегією суддів: Пилипенко О. Є. - головуючий, Ковзель П. О., Кочан В. М., при секретарі - Коваль А. В., за результатами розгляду у відкритому судовому засіданні адміністративної справи за позовом заступника Генерального прокурора України до Кабінету Міністрів України, треті особи: 1) Міністерство економіки України; 2) Державна інспекція з контролю за цінами, про визнання протиправною та скасування постанови від 06.08.2008 р. N 709 "Про внесення змін до Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари" (за участю представників сторін: від позивача - Х. М. П., від відповідача - О. О. В., від третьої особи 1 - Т. Л. А., від третьої особи 2 - Д. В. В., П. І. О.), встановив:

Заступник Генерального прокурора України звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Кабінету Міністрів України про визнання протиправною та скасування постанови від 06.08.2008 р. N 709 "Про внесення змін до Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари".

Позивач вважає спірну постанову незаконною та такою, що прийнята з порушенням норм чинного законодавства. В обґрунтування своєї позиції посилається на те, що відповідно до ч. 2 ст. 25 Господарського кодексу України заборонено органам державної влади і органам місцевого самоврядування, що регулюють відносини у сфері господарювання приймати акти або вчиняти дії, що визначають привілейоване становище суб'єктів господарювання тієї чи іншої форми власності, або ставлять у нерівне становище окремі категорії суб'єктів господарювання чи іншим способом порушують правила конкуренції.

А отже, прийняттям оскаржуваної постанови відповідач встановив не передбачені чинним законодавством обмеження прав підприємців у здійсненні господарської діяльності.

Крім того, постанова суперечить вимогам ч. 8 ст. 19 Господарського кодексу України, оскільки зобов'язує суб'єктів господарювання надавати інформацію про підприємницьку діяльність та інші дані, витребування яких забороняється та не передбачено законодавством.

Відповідач проти позову заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування своєї позиції відповідач посилається на Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, закони України "Про Кабінет Міністрів України", "Про ціни та ціноутворення", "Про прокуратуру".

Опрос