Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обжаловании пп. 19 пункта 4 постановления Кабинета Министров Украины от 27 июня 2007 года N 883 и признании противоправным приказа Государственного комитета лесного хозяйства Украины от 27 августа 2007 года N 495

Окружной административный суд
Постановление от 22.12.2008 № 3/357

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

22.12.2008 р. 

N 3/357 

Додатково див. ухвалу
 Київського апеляційного адміністративного суду
 від 11 лютого 2010 року

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого, судді - Блажівської Н. Є., суддів: Арсірія Р. О., Кочана В. М. при секретарі судового засідання - Миколаєнко І. О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Президії Всеукраїнського товариства мисливців і рибалок до Державного комітету лісового господарства України, Міністерства юстиції України, Кабінету Міністрів України, Федерації мисливського собаківництва України про визнання нечинними нормативно-правових актів, скасування державної реєстрації нормативно-правових актів та визнання недійсним адміністративного договору.

У судовому засіданні 22 грудня 2008 року відповідно до пункту 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ

Президія Всеукраїнського товариства мисливців і рибалок (надалі - Позивач) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державного комітету лісового господарства України (надалі - Відповідач 1), Міністерства юстиції України (надалі - Відповідач 2), Кабінету Міністрів України (надалі - Відповідач 3), Федерації мисливського собаківництва України (надалі - Відповідач 4) та з урахуванням уточнених позовних вимог просила суд визнати протиправним та скасувати пп. 19 пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 року N 883 стосовно того, що Держкомлісгосп: "видає паспорти на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів"; визнання протиправним з моменту видання наказу від 27 серпня 2007 року N 495 Державного комітету лісового господарства України, як такий, що суперечить законам та Конституції України; визнання протиправною та скасування державної реєстрації Міністерства юстиції України за N 1054/14321 від 11 вересня 2007 року наказу від 27 серпня 2007 року N 495 Державного комітету лісового господарства України як таку, що суперечить законам та Конституції України; визнання протиправними дій Держкомлісгоспу по укладенню з ФМСУ договору N 92 від 27 серпня 2007 року та пов'язані з цим договором дії щодо передачі повноважень Держкомлісгоспом ФМСУ як вчиненими з перевищенням повноважень та які порушують права інших громадських організацій та громадян - членів цих організацій; визнати недійсним з моменту укладення договір про співпрацю з ФМСУ від 11 жовтня 2007 року N 92.

Позовні вимоги мотивовані тим, що положення оскаржуваних актів суперечать Конституції України та іншим законодавчим актам у сфері мисливського господарства та полювання та прийняті суб'єктом владних повноважень з перевищенням наданих йому чинним законодавством повноважень.

В обґрунтування заявлених вимог представник Позивача пояснив, що внаслідок прийняття оскаржуваних актів було порушено права Всеукраїнського товариства мисливців і рибалок, оскільки фактично скасовано можливість всеукраїнських громадських об'єднань з мисливського собаківництва брати участь у процесі ведення справ з питань видачі паспортів та допусків собак до полювання.

Також представник Позивача посилався на порушення вимог Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи та законні інтереси громадян, або мають міжвідомчий характер, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 р. N 731, при реєстрації оскаржуваного акту, а саме Представник Відповідача 1 - Державного комітету лісового господарства України в судовому засіданні проти задоволення заявлених позовних вимог заперечив у повному обсязі, посилаючись на відсутність порушення прав Позивача при виданні оскаржуваних актів, відсутність порушення законодавства при прийнятті оскаржуваних актів та відсутність процедурних порушень при їх реєстрації. Приймаючи відповідний наказ, Державний комітет лісового господарства України діяв виключно в межах наданих йому чинним законодавством повноважень. 

Представник відповідачів - Міністерства юстиції України та Кабінету Міністрів України - проти заявлених позовних вимог заперечив. В обґрунтування заявлених заперечень зазначив, що оскаржувані акти розроблено відповідно до Закону України "Про мисливське господарство і полювання" та Положення про Державний комітет лісового господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 р. N 883. Також представник відповідачів вказав на те, що запровадження та виконання вимог законодавства щодо мисливського собаківництва, в тому числі стосовно видачі паспортів встановленого зразка на собак мисливських порід, є обов'язковим для усіх суб'єктів даних правовідносин і ніяким чином не порушує прав і свобод Позивача, а тим більше не скасовує норми, якими передбачено порядок здійснення видачі паспортів встановленого зразка.

Опрос