Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обжаловании приказа Государственного комитета финансового мониторинга Украины от 16 января 2007 года N 6

Окружной административный суд
Постановление от 15.01.2008 № 8/119

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

15.01.2008 р.  

N 8/119 

Окружний адміністративний суд міста Києва колегією суддів Пилипенко О. Є. (головуючий), Арсірій Р. О., Кротюк О. В., при секретарі Коваль А. В., за результатами розгляду у відкритому судовому засіданні адміністративної справи за позовом Акціонерного товариства "Закритий недиверсифікований венчурний інвестиційний фонд "Скло-інвест" до Державного комітету фінансового моніторингу України, третя особа - Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, про визнання наказу N 6 від 16.01.2007 року недійсним (за участю представників сторін: від позивача - Б. Л. М. керівник, П. О. А., від відповідача - П. Я. О., Г. І. М., від третьої особи - К. О. П.), встановив:

Пред'явлені позовні вимоги про визнання протиправним та скасувати наказ Державного комітету фінансового моніторингу України від 16 січня 2007 року N 6 як прийнятий з перевищенням повноважень Державного комітету фінансового моніторингу України.

Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач стверджує, що відповідач не є уповноваженим органом в розумінні Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом", та на підтвердження своєї позиції посилається на постанову господарського суду міста Києва N 11/210-А від 18.07.2007 р., якою в позові було відмовлено та встановлено, що податкові органи є уповноваженими органами в розумінні вищевказаного Закону.

Відповідач надав заперечення на позовну заяву, в яких не погоджується з позовними вимогами, вважає, що позовні вимоги є безпідставними, оскільки відповідно до п. 1 Положення про Державний комітет фінансового моніторингу України, затвердженого Указом Президента України від 24.12.2004 року N 1527/2004, визначено, що центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом є Державний комітет фінансового моніторингу України, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. Відповідач вказує на те, що Держфінмоніторинг України є спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань фінансового моніторингу, якому надано право видавати нормативно-правові акти (ст. 13 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" та п. 3 Положення про Державний комітет фінансового моніторингу України).

Третя особа надала письмові заперечення на позов, просить відмовити у задоволенні позовних вимог позивачу, оскільки Держфінмоніторинг видаючи спірний наказ діяв в межах наданих йому повноважень, зокрема відповідно до пункту 8 Положення про Державний комітет фінансового моніторингу України, відповідно до якого відповідач видає накази, організовує і контролює їх виконання, які підлягають державній реєстрації в порядку, встановленому законодавством.

Опрос