Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании части 3 пункта 6.4.2 постановления правления Фонда социального страхования от несчастных случаев на производстве и профессиональных заболеваний Украины от 27 апреля 2007 года N 24 "Об утверждении порядка назначения, перечисления и проведения страховых выплат" не отвечающей требованиям закона

Окружной административный суд
Постановление от 01.04.2008 № 3/212

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

01.04.2008 р. 

N 3/212 

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Блажівської Н. Є., при секретарі Серпутько Т. С. (за участю представників сторін: від позивача: ОСОБА_1 (довіреність б/н від 27.02.2007), від відповідача: не з'явився) за результатами розгляду у відкритому судовому засіданні адміністративної справи за позовом ОСОБА_2 (надалі - Позивач) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (надалі - Відповідач) про визнання частини постанови такою, що не відповідає вимогам закону.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 1 квітня 2008 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови встановив:

ОСОБА_2 звернувся з адміністративним позовом до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України про визнання частини 3 пункту 6.4.2 постанови правління Фонду від 27 квітня 2007 року N 24 "Про затвердження порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат" такою, що не відповідає частині 2 статті 29 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" від 23 вересня 1999 року за N 1105-XIV.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідно до статті 6 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" він є особою, яка підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, тобто, застрахованим. Згідно частини 2 статті 29 вказаного Закону Фонд зобов'язаний щорічно з 1 березня запроваджувати перерахунок щомісячних страхових виплат, у разі зростання в попередньому календарному році середньої заробітної плати у галузях національної економіки за даними центрального органу виконавчої влади з питань статистики. Відповідач же запроваджував перерахування щомісячних страхових виплат на підставі коефіцієнтів зростання реальної середньої заробітної плати у галузях національної економіки та видавав з цього приводу постанови правління Фонду, у яких запроваджувався коефіцієнт росту реальної середньої заробітної плати у галузях національної економіки. Таким чином, Позивач стверджує, що Відповідач самостійно змінив термін вказаний у частині 2 статті 29 Закону "середня заробітна плата" на термін "середня реальна заробітна плата", що потягло за собою зменшення нарахованих Позивачу страхових виплат.

Опрос