Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании неправомерными действий нотариуса относительно внесения изменения в договор займа

Апелляционный суд
Определение от 23.11.2006 № 22ц-5950/2006

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

23.11.2006 р. 

Справа N 22ц-5950/2006 

У липні 2005 р. позивач звернувся до суду зі скаргою на дії приватного нотаріуса Павлоградського районного нотаріального округу А. в порядку, передбаченому главою 39 ЦПК України 1963 р.

В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що 21.04.2005 р. було посвідчено договір позики між ним та В., в якому було вказано термін повернення всієї суми позики - 01.09.2005 р. Одночасно був посвідчений договір застави. Проте приватний нотаріус А., після підписання договорів і їх нотаріального посвідчення, без узгодження з позивачем, всупереч його волі, самостійно вніс до договору позики зміни, а саме - вказав перед текстом договору та після посвідчувального напису на ньому: "виправленому перше вересня на двадцять перше травня вірити". Крім цього, договір був посвідчений за відсутності В. Просив визнати дії нотаріуса неправомірними та поновити йому строк на звернення до суду.

Рішенням Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 12.04.2006 р. вимоги задоволені частково, поновлено строк для подачі скарги та визнані дії нотаріуса неправомірними щодо зміни строку повернення позики, в задоволені решти вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі приватний нотаріус А. ставить питання про скасування рішення суду закриттям провадження у справі, мотивуючи тим, що суд першої інстанції прийняв рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду, заявлених вимог в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає необхідним апеляційну скаргу відхилити, а рішення суду залишити без змін з наступних підстав.

Встановлено судом першої інстанції і підтверджується матеріалами справи, що 21.04.2005 р. приватним нотаріусом Павлоградського районного нотаріального округу А. було посвідчено договір позики між В. та Б., згідно з яким останній отримав суму позики 25000 грн. У п. З договору було надруковано: "зазначену суму без нарахування процентів ПОЗИЧАЛЬНИК зобов'язується повернути ПОЗИКОДАВЦЮ першого вересня дві тисячі п'ятого року". Дата повернення суми позики закреслена і від руки написана нова дата: "двадцять першого травня". Ці виправлення застережені нотаріусом перед назвою договору і повторені в кінці.

Опрос