Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Дело Камасинского

Европейский суд по правам человека
Решение от 19.12.1989

РАДА ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

Справа Камасинського

19 грудня 1989 року

У справі Камасинського,

Європейський суд з прав людини, засідаючи палатою - відповідно до статті 43 Конвенції про захист прав людини і основних свобод (Конвенція) та відповідних положень Регламенту Суду, - до складу якої увійшли судді:

п. Р. Рюссдаль, Голова Суду
п. Ф. Матчер
п. Ж. Пінейро Фарінья
сер Вінсент Еванс
п. Р. Макдоналд
п. Дж. Де Мейєр
п. Х. А. Каррілло Сальседо,
а також п. М.-А. Ейссен, Секретар Суду, та
п. Г. Пецольд, заступник Секретаря,

після наради за зачиненими дверима 23 червня 1989 року та 23 листопада 1989 року

постановляє таке рішення, ухвалене в останній із зазначених вище днів:

ПРОЦЕДУРА

1. Справа була передана до Суду Європейською комісією з прав людини (Комісія) 18 липня 1988 року у межах тримісячного строку, передбаченого пунктом 1 статті 32 та статтею 47 Конвенції. Справу розпочато за заявою N 9783/82 проти Республіки Австрії, поданою громадянином США п. Теодором Камасинським 6 листопада 1981 року до Комісії, згідно зі статтею 25.

У своєму запиті Комісія посилалася на статті 44 і 48 та на заяву Австрії про визнання обов'язковості юрисдикції Суду (стаття 46). Метою запиту було отримання рішення Суду про те, чи становлять факти у справі порушення державою-відповідачем своїх зобов'язань за статтями 6, 13 і 14 Конвенції.

2. У відповідь на запит, поданий згідно з пунктом 3 (d) правила 33 Регламенту Суду, заявник повідомив про своє бажання взяти участь у розгляді справи Судом і звернувся з проханням дозволити йому самому представляти свою справу, за умови надання йому допомоги з боку названого ним адвоката зі Сполучених Штатів Америки. 1 вересня 1989 року Голова Суду надав йому такий дозвіл стосовно письмової процедури (пункт 1 правила 30).

3. До складу палати увійшли за посадою п. Ф. Матчер, обраний суддя, громадянин Австрії (стаття 43 Конвенції), та п. Р. Рюссдаль, Голова Суду (пункт 3 (b) правила 21). 29 вересня 1988 року Голова Суду у присутності Секретаря визначив жеребкуванням інших п'ять членів палати, а саме - п. Ж. Пінейро Фарінья, сера Вінсента Еванса, п. Р. Макдоналда, п. X. A. Каррілло Сальседо та пані Е. Палм (стаття 43 (в кінці) Конвенції та пункт 4 правила 21). Згодом п. Дж. Де Мейєр, підмінний суддя, заступив пані Палм, що не мала змоги брати участь у подальшому розгляді справи (пункт 1 правила 22 та пункт 1 правила 24).

4. Пан Р. Рюссдаль заступив на посаду голови палати (пункт 5 правила 21). Через Секретаря Суду він з'ясував з уповноваженою особою Уряду Австрії (Уряд), представником Комісії та із заявником, чи є необхідність проводити письмове провадження (пункт 1 правила 37). Згодом, відповідно до виданих розпоряджень і вказівок Голови, 24 січня 1989 до канцелярії було подано меморандум Уряду і 1 лютого 1989 року - меморандум заявника. У листі, одержаному 9 березня 1989 року, Секретар Комісії поінформував Секретаря Суду, що представник Комісії висловить свої зауваження на усному слуханні.

5. 3 квітня 1989 року Голова Суду, провівши через Секретаря Суду консультацію з тими, хто виступатиме в Суді, видав розпорядження про відкриття усного розгляду справи 19 червня 1989 року (правило 38).

6. 25 квітня палата ухвалила:

a) що вона не може задовольнити відведення, заявленого п. Камасинським проти члена Комісії, призначеного представником Комісії (пункт 1 правила 29);

b) що для розгляду справи не було потреби допитувати свідків, запропонованих заявником (правило 40);

c) відхилити заперечення заявника щодо оприлюднення його меморандуму перед винесенням остаточного рішення в його справі (правило 18 і 55).

Опрос