Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Саундерс против Соединенного Королевства

Европейский суд по правам человека
Решение от 17.12.1996

РАДА ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

Саундерс проти Сполученого Королівства

 17 грудня 1996 року

У справі "Саундерс проти Сполученого Королівства"1

Європейський суд з прав людини, засідаючи Великою палатою - згідно з правилом 51 Регламенту Суду "А"2, - до складу якої увійшли судді:

____________
1 Примітки Секретаря Суду

Справі привласнено номер 43/1994/490/572. Перше число позначає порядковий номер у списку справ, переданих до Суду у відповідному році (друге число). Останні два числа позначають, відповідно, порядкові номери у списку справ і початкових заяв (до Комісії), переданих до Суду від часу його створення.

2 Регламент "А" застосовується до всіх справ, переданих у Суд до набрання чинності Протоколом N 9 (1 жовтня 1994 року), а надалі тільки до справ, які стосуються держав, що не взяли на себе зобов'язань за цим Протоколом. Регламент "А" відповідає Регламенту, який набрав чинності 1 січня 1983 року, зі змінами, внесеними пізніше.

п. Р. Бернхардт, Голова Суду
п. Тор Вільялмссон
п. Ф. Ґьольчюклю
п. Л.-Е. Петтіті
п. Б. Волш
п. А. Шпільманн
п. Дж. Де Мейєр
п. Н. Валтікос
п. С. К. Мартенс
пані Е. Палм
п. Р. Пекканен
п. А. Н. Лоїзу
п. Дж. М. Моренілла
сер Джон Фріленд
п. Л. Вільдхабер
п. Дж. Міфсуд Боннічі
п. Є. Макарчик
п. Д. Ґотчев
п. Б. Репік
п. П. Куріс
а також п. Г. Пецольд, Секретар Суду, та П. Дж. Махоуні, заступник Секретаря Суду,

після наради за зачиненими дверима 23 лютого, 22 квітня та 29 листопада 1996 року,

постановляє таке рішення, ухвалене в останній із зазначених вище днів:

ПРОЦЕДУРА

1. Справа була передана до Суду Європейською комісією з прав людини (Комісія) та Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії (Уряд) 9 і 13 вересня 1994 року, відповідно, у межах тримісячного строку, передбаченого пунктом 1 статті 32 та статтею 47 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (Конвенція). Справу розпочато за заявою (N 19187/91) проти Сполученого Королівства, поданою до Комісії, згідно зі статтею 25, громадянином Великої Британії п. Ернестом Саундерсом 20 липня 1988 року.

У своєму запиті Комісія посилалася на статті 44 і 48 та на заяву, якою Сполучене Королівство визнало обов'язковість юрисдикції Суду (стаття 46). Метою запиту і заяви Уряду було отримання рішення стосовно того, чи мало місце порушення державою-відповідачем її зобов'язань, передбачених пунктом 1 статті 6 Конвенції.

2. У відповідь на запит, поданий згідно з пунктом 3 (d) правила 33 Регламенту Суду "А", заявник повідомив про своє бажання взяти участь у розгляді справи і призначив адвокатів, які його представлятимуть (правило 30).

3. До складу палати увійшли за посадою сер Джон Фріленд, обраний суддя, громадянин Британії (стаття 43 Конвенції), та п. Р. Рюссдаль, Голова Суду (пункт 3 (b) правила 21). 24 вересня 1994 року в присутності Секретаря Суду Голова визначив жеребкуванням імена семи інших членів, а саме: п. Р. Бернхардта, п. Тора Вільялмссона, п. Ф. Ґьольчюклю, п. Дж. М. Моренілли, п. Є. Макарчика, п. Б. Репіка та п. П. Куріса (стаття 43 (в кінці) Конвенції та пункт 4 правила 21). Пізніше п. Н. Валтікос, підмінний суддя, був призначений замість п. Рюссдаля, який не зміг брати участь у подальшому розгляді справи (пункт 1 правила 22 та пункт 1 правила 24). Пан Бернхардт замінив п. Рюссдаля як голова палати.

4. Як голова палати (пункт 5 правила 21), п. Бернхардт, діючи через Секретаря Суду, провів консультації з уповноваженою особою Уряду, адвокатами заявника та представником Комісії щодо організації судової процедури (пункт 1 правила 37 та правило 38). Відповідно до виданого після цього наказу, Секретар Суду отримав меморандум заявника 16 лютого 1995 року та меморандум Уряду 27 лютого 1995 року.

5. 22 березня 1995 року голова палати дав дозвіл "Свободі", відповідно до пункту 2 правила 37, подати у письмовій формі коментарі до певних аспектів справи. Ці коментарі було отримано 31 липня 1995 року. Уряд подав відповідь 3 жовтня.

6. 28 квітня 1995 року палата, розглянувши письмові подання заявника та Уряду, задовольнила прохання Уряду про відкладення слухання до того, коли апеляційний суд, якому міністр передав справу заявника (див. пункт 39 нижче), постановить рішення. Після того як апеляційний суд 27 листопада 1995 року ухвалив рішення, заявник 3 січня 1996 року надіслав ще один меморандум. Меморандум Уряду у відповідь надійшов 23 січня.

Опрос