Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Решение по делу "Ротару против Румынии"

Европейский суд по правам человека
Решение, Коммюнике от 04.05.2000

РАДА ЄВРОПИ
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СУД З ПРАВ ЛЮДИНИ

Рішення у справі "Ротару проти Румунії"

Комюніке Секретаря Суду

4 травня 2000 року

У рішенні, ухваленому в Страсбурзі 6 квітня 2000 року у справі "Ротару проти Румунії", Європейський суд з прав людини постановив 16 голосами проти 1, що було допущено порушення статті 8 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на повагу до приватного життя) і одноголосно - що було порушення статті 13 Конвенції (право на ефективний засіб правового захисту) та статті 6 Конвенції (право на справедливий судовий розгляд). Відповідно до статті 41 Конвенції (справедлива сатисфакція), Суд присудив заявникові 63450 французьких франків як компенсацію за матеріальну і моральну шкоду та судові витрати.

1. Основні факти

Заявник - Аурел Ротару, громадянин Румунії, 1921 року народження, проживає в м. Бирлад, Румунія.

1992 року заявник, якого в 1948 році було засуджено до року ув'язнення за критику комуністичного режиму, запровадженого в 1946 році, вчинив позов, у якому домагався надання йому прав, передбачених Указом N 118 1990 року для осіб, репресованих комуністичним режимом. Під час судового провадження, яке розпочалося в суді першої інстанції м. Бирлад, один із відповідачів, а саме: Міністерство внутрішніх справ подало до суду листа, який надійшов у Міністерство 19 грудня 1990 року від Служби безпеки Румунії і в якому, зокрема, містилася інформація про політичну діяльність заявника у період з 1946 по 1948 рік. У цьому листі також повідомлялося, що в 1937 році пан Ротару був членом Християнської студентської асоціації ультраправого руху "легіонерів".

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос