Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно исполнения обязанностей секретаря территориальной избирательной комиссии территориального избирательного округа N 71

Апелляционный суд
Решение от 05.10.2004

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СУДОВА ПАЛАТА У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ

РІШЕННЯ

від 5 жовтня 2004 року

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області у складі: головуючого Куштана Б. П., суддів: Бим М. Є., Дідика В. М., при секретарі Бабяк А. Д., з участю суб'єкта звернення Федіва Є. Т., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ужгороді цивільну справу за скаргою довіреної особи в територіальному виборчому окрузі N 71 Федіва Євгена Теодоровича в інтересах кандидата на пост Президента України Омельченка Олександра Олександровича на неправомірні дії заступника голови територіальної виборчої комісії, встановила:

Федів Є. Т. - як довірена особа кандидата на пост Президента України Омельченка О. О. в територіальному виборчому окрузі N 71 - звернувся до суду зі скаргою на неправомірні дії заступника голови територіальної виборчої комісії Качура Сергія Михайловича. На обгрунтування зазначав, що 24.09.2004 року о 19 годині 00 хв. відбулося засідання вказаної комісії, секретар якої - Половинка Віра Федорівна, була відсутня. Протокол засідання та прийняту на ньому постанову підписав замість секретаря невповноважений на це заступник голови комісії Качур С. М.

У судовому засіданні суб'єкт звернення підтримав скаргу повністю і пояснив, що питання про виконання обов'язків відсутнього секретаря не вирішувалось. Просив визнати дії заступника голови територіальної виборчої комісії територіального виборчого округу N 71 Качура С. М. щодо виконання обов'язків секретаря територіальної виборчої комісії територіального виборчого округу N 71 під час засідання цієї виборчої комісії 24 вересня 2004 року такими, що суперечать вимогам Закону України "Про вибори Президента України". Інших вимог не заявляв.

Заслухавши пояснення суб'єкта звернення - Федіва Є. Т. та дослідивши матеріали справи, колегія суддів встановила, що дії суб'єкта оскарження - Качура С. М. не відповідають законодавству про вибори Президента України (ст. 28, п. п. 12, 14 Закону) з таких підстав.

За правилами п. 12 ст. 28 Закону України "Про вибори Президента України" від 18.03.2004 року протокол засідання виборчої комісії підписується головуючим на засіданні та секретарем комісії (чи виконуючим обов'язки секретаря, який визначається на засіданні). Аналогічно це питання врегульовано і Порядком ведення діловодства виборчих комісій та комісій з референдумів (п. 3.5), який затверджений постановою Центральної виборчої комісії від 29.07.2004 року N 280.

Згідно з п. 14 вказаної статті Закону постанова виборчої комісії також підписується головуючим на засіданні та секретарем комісії (засідання).

Опрос