Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене решения относительно выдачи свидетельства о праве на осуществление адвокатской деятельности

Апелляционный административный суд
Постановление от 28.11.2017 № 822/1309/17, 876/8854/17

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

28.11.2017 р.

N 876/8854/17

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії: головуючого, судді - Гінди О. М., суддів: Качмара В. Я., Ніколіна В. В., за участі секретаря судових засідань - Чопко Ю. Т., представника позивача - ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 18 липня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Ради адвокатів Хмельницької області про скасування рішення в частині та зобов'язання вчинити певні дії, встановив:

ОСОБА_3 12.05.2017 звернулась до суду з адміністративним позовом до Ради адвокатів Хмельницької області у якому, з врахуванням заяви про зміну предмету позову, просить визнати протиправним та скасувати пункти (абзаци) другий та третій резолютивної частини рішення Ради адвокатів Хмельницької області від 10.05.2017 N 7-2.1/17 та рішення відповідача від 12.06.2017 N 8-2/17 про скасування рішення РАХО щодо видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, зобов'язати видати свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та стягнути компенсацію моральної шкоди в сумі 25000 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач ОСОБА_3 посилалась на те, що з 14.02.2012 вона працює на посаді судді Хмельницького окружного адміністративного суду та з 10.02.2017 не здійснює повноважень судді у зв'язку з закінченням п'ятирічного строку повноваження. У липні 2016 року до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області нею подані документи для складення іспиту з метою отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю. Після успішного складення кваліфікаційного іспиту та проходження стажування, відповідачем прийняті рішення, якими протиправно позбавлено права на отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю. Мотивуючи тим, що нею не усунуті обставини несумісності визначені ст. 7 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". Вважає оскаржувані нею рішення протиправними, оскільки чинне законодавство жодним чином не обмежує право суддів на отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю. Крім того, 12.06.2017 засідання Ради адвокатів Хмельницької області проведено без необхідного кворуму та без повідомлення позивача. Незаконними діями відповідача їй завдано моральної шкоди, яку вона оцінює в розмірі 25000 грн. оскільки вона змушена була пережити сильне хвилювання та стрес, неприємне втручання в сферу особистих інтересів, свавільне заперечення права отримувати свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, що ніяк не кореспондується з вимогами чинного законодавства.

Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 18.07.2017 у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Із цією постановою суду не погодився позивач та оскаржив її в апеляційному порядку. Вважає, що така прийнята з неповним з'ясуванням усіх фактичних обставин справи, з невідповідністю висновків суду обставинам справи, з порушенням норм матеріального та процесуального права, а тому просить постанову скасувати та прийняти нову, якою позов задовольнити повністю.

В обґрунтування апеляційних вимог посилається на те, що суд першої інстанції не надав жодної правової оцінки доводам позивача з приводу того, що відповідач не мав права приймати свої рішення "під умовою" щодо вчинення нею дій, які не передбачені жодним законом та в подальшому скасовувати своє ж рішення про видачу свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю. Як і те, що Закони України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", "Про судоустрій і статус суддів" та "Про запобігання корупції" не містять будь-якої заборони або обмеження права суддів отримувати свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. Крім того, суд першої інстанції не надав правої оцінки її доводам з приводу дискримінації за професійною ознакою в цілому та у співвідношенні з попередніми фактами видачі свідоцтв діючим суддям і іншим публічним службовцям.

Позивач у судовому засіданні від 26.09.2017 та її представник у судовому засіданні апеляційну скаргу підтримали, просили її задовольнити та подали додаткові пояснення до апеляційної скарги.

Представник відповідача повторно в судове засідання не прибув, хоча належним чином повідомлений про дату, час і місце апеляційного розгляду, подав письмові заперечення на апеляційну скаргу та просив таку розглядати за відсутності відповідача.

Опрос