Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О привлечении к административной ответственности

Районный суд
Постановление от 01.02.2017 № 3/638/335/17, 638/40/17

ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ХАРКОВА

ПОСТАНОВА

01.02.2017 р.

Справа N 638/40/17

 

Провадження N 3/638/335/17

Суддя Дзержинського районного суду м. Харкова - Грищенко І. О., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов із Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_3, не судимого, який раніше не притягався за вчинення корупційних правопорушень, являється головою правлення ПАТ "Харківський завод "Оргтехника", зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 1727 Кодексу України про адміністративні правопорушення, встановив:

06.01.2017 року до Дзержинського районного суду м. Харкова надійшов адміністративний матеріал із Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України відносно ОСОБА_1, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 1727 КУпАП.

Згідно даних протоколу про вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією від 04.01.2017 року, ОСОБА_1, будучи, відповідно до постанови Харківської міської виборчої комісії Харківської області N 209 від 03.11.2015 року, обраним депутатом Харківської міської ради 7 скликання на чергових місцевих виборах 25.10.2015 року, скоїв адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 28 Закону України "Про запобігання корупції" та ч. 2 ст. 1727 КУпАП, а саме прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів за наступних обставин:

Відповідно до пп. "б" п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами на яких поширюється дія вказаного Закону є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови;

Аналогічні норми кореспондуються з положеннями вимог ч. 3 ст. 8 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" відповідно до яких на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про основні засади запобігання та протидії корупції".

За таких обставин, встановлено що в період часу з 03.11.2015 року по теперішній час ОСОБА_1, відповідно до пп. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", був депутатом Харківської міської ради 7 скликання, а отже суб'єктом, на якого поширювалася дія вказаного Закону та передбачених ним обмежень.

Згідно положень ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Статтею 1 Закону України "Про запобігання корупції" встановлено, що приватний інтерес - це будь який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Відповідно до положень статей ст. ст. 3, 28 Закону України "Про запобігання корупції", посадові особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Опрос