Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным отказа в регистрации устава общественной организации

Окружной административный суд
Постановление от 16.08.2013 № 813/5958/13-а

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

16.08.2013 р.

N 813/5958/13-а

Львівський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Кравчука В. М. (за участю секретаря судового засідання - Степанюка Т. В., позивача - ОСОБА_1, представників відповідача - С. Г. І., Н. Р. Я.), розглянувши справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Львівського міського управління юстиції про визнання протиправною відмови у реєстрації статуту громадської організації "Правозахисне об'єднання громадян міста Львова "Сумлінний Господар" та зобов'язання зареєструвати статут зазначеної організації, встановив:

30.07.2013 р. ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Львівського міського управління юстиції про визнання протиправною відмови у реєстрації статуту громадської організації "Правозахисне об'єднання громадян міста Львова "Сумлінний Господар" та зобов'язання зареєструвати статут організації.

ОСОБА_1 позовні вимоги мотивує тим, що Львівське міське управління юстиції прийняло рішення про повідомлення про утворення громадської організації, однак не затвердило статут організації і повернуло його. Вважає, що відмовивши в реєстрації статуту, відповідач тим самим порушив ст. 16 Закону України "Про громадські об'єднання". На думку позивача, при наявності статуту законодавець в ст. 16 Закону, яка стосується тільки громадських об'єднань, утворених без статусу юридичної особи, висуває вимогу перевірити його на відповідність закону, а це безумовно передбачає обов'язкову подачу статуту і, якщо він відповідає Закону, то на примірнику, який повертається організації робиться відмітка про реєстрацію. Також, вважає, обов'язковість реєстрації статуту передбачена ч. 2 і п. 1 ч. 10 ст. 14, ч. 4 ст. 16 зазначеного Закону.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги.

Відповідач проти позову заперечує. Стверджує, що у ст. 16 Закону України "Про громадські об'єднання" передбачено перелік документів щодо подачі громадського об'єднання без статусу юридичної особи для повідомлення про утворення громадського об'єднання, згідно якої не передбачено подачу Статуту для повідомлення про утворення громадського об'єднання без статусу юридичної особи. Також не передбачено засвідчення та реєстрацію реєстратором статуту громадського об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність без статусу юридичної особи. Представники відповідача просили в позові відмовити.

Опрос