Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправными действий по непредоставлению информации по запросу

Окружной административный суд
Постановление от 19.08.2013 № 804/9956/13-а
редакция действует с 11.03.2014

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

19.08.2013 р.

Справа N 804/9956/13-а

Постанову скасовано
(згідно з постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду
 від 11 березня 2014 року)

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Юхно І. В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Всеукраїнської громадської організації "Комітет конституційно-правового контролю України" до Ректора Державного вищого навчального закладу "Український державний хіміко-технологічний університет" Б. М. В. про визнання дії протиправною, встановив:

Всеукраїнська громадська організація "Комітет конституційно-правового контролю України" звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Ректора Державного вищого навчального закладу "Український державний хіміко-технологічний університет" Б. М. В., в якому просить визнати дію ректора, голови приймальної комісії Державного вищого навчального закладу "Український державний хіміко-технологіний університет" Б. М. В., що полягає у ненаданні інформації за запитом позивача - протиправною.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що протягом останніх шести років системно здійснює правовий аналіз документів, моніторинг та громадський контроль за здійсненням зарахування до вищих навчальних закладів, дотримання державних стандартів освіти, забезпечення належного рівня знань. До правового аналізу на платній основі долучаються адвокати та інші фахівці в галузі права, які проводять правову оцінку документів, що регулюють питання вступу до Вищого навчального закладу (далі - ВНЗ). На виконання зазначених повноважень, позивачем направлявся запит на отримання інформації до розпорядника інформації - суб'єкта владних повноважень, ректора, голови приймальної комісії Державного вищого навчального закладу "Український державний хіміко-технологічний університет" Б. М. В. (далі - Відповідач), на який була отримана відповідь, без надання запитуваних документів. Позивач вважає отриману відповідь такою, що порушує його права, оскільки оскаржувані дії Відповідача, як суб'єкта владних повноважень, призвели до настання низки негативних наслідків, а саме: позивач не зміг виконати зобов'язання, передбачені умовами договору між позивачем, адвокатами та іншими фахівцями в галузі права, які надають правову оцінку документів, пов'язаних із вступом до вищого навчального закладу, у зв'язку з чим ним понесені непередбачені витрати. Крім того, позивач вважає, що на підставі цих обставин втратилась системність у проведенні перевірок, що мало негативні наслідки в роботі позивача.

Представник позивача до суду не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується розпискою, яка міститься в матеріалах справи. 19.08.2013 року надав суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Представник відповідача в наданих письмових запереченнях проти задоволення адміністративного позову заперечував та просив відмовити в його задоволенні в повному обсязі. Разом з тим зазначив, що запит на інформацію був поданий особою, яка не належить до запитувачів публічної інформації, зазначених п. 1 ч. 1 ст. 12 Закону України "Про доступ до публічної інформації", а отже, посилання позивача на Закон України "Про доступ до публічної інформації", як на нормативно-правовий акт, що зобов'язував відповідача надати начальнику управління контролю державних органів та закладів сфери освіти і науки ВГО "Комітет конституційно-правового контролю України" С. Т. запитувану ним інформації, є необґрунтованими. Окрім того, зауважив, що в обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачем в порушення Закону України "Про доступ до публічної інформації" не надана повна та всебічна відповідь на запит, що негативно вплинуло на здійснення позивачем наданих йому повноважень. Вказані твердження позивача на думку відповідача не можна брати до уваги, оскільки така позиція позивача спростовується листом відповідача направленого на адресу ВГО "Комітет конституційно-правового контролю України". Відповідач посилався на те, що позивач листом був проінформований в березні 2013 року щодо позиції Міністерства освіти і науки України, як центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію політики у сфері вищої освіти, про участь позивача в якості спостерігача вступної кампанії. Мав можливість та час звернутися до Міністерства освіти і науки України із проханням про надання дозволу на участь в якості спостерігача у вступній компанії, яка почалася 01 липня 2013 року. Зазначив, що позивачем ані під час звернення до відповідача з відповідним запитом на інформацію, ані пізніше не надано жодного доказу наявності в нього відповідного права на ведення спостереження за роботою приймальних комісій, а витребування громадськими організаціями належним чином засвідчених копій статутних та адміністративно-розпорядчих документів не передбачено чинним законодавством України. Враховуючи вищевикладене просив в задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Отже, враховуючи зазначені вище підстави, суд вирішив розглянути справу у письмовому провадженні.

Опрос