Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об ограничении права на мирное собрание

Окружной административный суд
Постановление от 28.03.2014 № 820/5681/14

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

28.03.2014 р.

N 820/5681/14

Харківський окружний адміністративний суд в складі: головуючого - судді Волошина Д. А. (за участю секретаря судового засідання - Ільницької І. Л., представників: позивача - К. О. О., відповідача - не прибув), розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Харківської міської ради до Громадської організації "Велика Русь" в особі голови ОСОБА_6 про обмеження права на мирне зібрання, встановив:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Харківська міська рада, з адміністративним позовом до Громадської організації "Велика Русь" в особі голови ОСОБА_6, в якому просить суд, обмежити права на збори шляхом заборони громадській організації "Велика Русь" в особі голови ОСОБА_6 (АДРЕСА_2, т. НОМЕР_2) та іншим учасникам цієї акції проведення 30.03.2014 з 12.00 до 15.00 мітингу проти розповсюдження в місті Харкові проявів фашизму та неонацизму на площі Свободи в м. Харкові.

В обґрунтування позову зазначив, 26.03.2014 року до Харківської міської ради надійшло повідомлення громадської організації "Велика Русь" в особі голови ОСОБА_6 про проведення 30.03.2014 з 12.00 до 15.00 мітингу проти розповсюдження в місті Харкові проявів фашизму та неонацизму на площі Свободи в м. Харкові. Орієнтовна кількість учасників акції - 10000 чоловік. 26 березня 2014 року на засіданні узгоджувальної комісії виконавчого комітету міської ради з розгляду повідомлень щодо організації та проведення зборів, мітингів, походів та демонстрацій в м. Харкові розглянуто вказане повідомлення. За результатами узгоджувальна комісія вирішила вважати неможливим проведення вказаного масового заходу. Оскільки в порушення законодавства України, відповідачем не дотримано вимог щодо за своєчасного повідомлення про проведення масового заходу, необхідності відволікати велику кількість особового складу органів внутрішніх справ для забезпечення охорони громадського порядку та безпеки дорожнього руху, можливого нерозуміння з боку інших громадян, створення незручностей пересічним громадянам та установам від використання звукопідсилюючої апаратури та попереднього досвіду забезпечення громадського порядку. Таким чином, орган місцевого самоврядування позбавлений можливості вжити заходів щодо безперешкодного проведення вказаного масового заходу, забезпечення громадського порядку прав і свобод інших людей.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив позов задовольнити.

Опрос