Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отказе в открытии производства по делу, так как не подлежит рассмотрению в судах в порядке, определенном КАС Украины

Городской суд
Определение от 05.05.2014 № 495/3103/14-а

БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

05.05.2014 р.

Справа N 495/3103/14-а

Про відмову у відкритті провадження у справі, так як не підлягає розгляду в судах у порядку, визначеному КАС України

Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суд Одеської області Прийомова О. Ю., розглянувши адміністративний позов заступника Білгород-Дністровського міжрайонного прокурора в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2, законний представник якої ОСОБА_3 до Білгород-Дністровського РВ ГУ ДМС України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача - ОСОБА_4, про зобов'язання вчинити певні дії в частині зняття з місця реєстрації особи, встановила:

Заступник Білгород-Дністровського міжрайонного прокурора звернувся до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2, законний представник якої ОСОБА_3 до Білгород-Дністровського РВ ГУ ДМС України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача - ОСОБА_4 про зобов'язання вчинити певні дії в частині зняття з місця реєстрації особи, просить суд зобов'язати відповідача здійснити зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1.

Згідно зі ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, втому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

У відповідності до ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства спори щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.

Так, відповідно до п. 24 постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ від 01.03.2013 року N 3, у порядку цивільного судочинства розглядаються спори щодо права особи на житло (приватизація житла, взяття на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, або зняття із такого обліку, надання житла, користування жилим приміщенням у будинку державного чи приватного жилого фонду, житлово-будівельних кооперативів, у гуртожитках, встановлення автономного опалення у приміщенні державного житлового фонду, зняття з реєстраційного обліку місця проживання за наявності спору, зобов'язання органу влади чи органу місцевого самоврядування здійснити необхідні дії щодо утримання у належному стані житлового будинку, виселення, а також спори щодо забезпечення житлових прав мешканців гуртожитків (стаття 25 Закону України від 4 вересня 2008 року N 500-VI "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків") тощо). Такі спори є житловими (цивільними) спорами, незалежно від участі у справі як відповідача суб'єкта владних повноважень.

Опрос