Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправными действий временной комиссии во время осуществления проверки предпринимательской деятельности

Окружной административный суд
Постановление от 02.12.2014 № 815/5481/14

ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

02.12.2014 р.

Справа N 815/5481/14

Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого, судді - Катаєвої Е. В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом заступника Білгород-Дністровського міжрайонного прокурора до Білгород-Дністровської районної державної адміністрації Одеської області, третя особа на стороні позивача ФОП ОСОБА_2, про визнання протиправними дій тимчасової комісії, встановив:

До суду звернувся заступник прокурора Заступника Білгород-Дністровського міжрайонного прокурора (далі Прокурор) до Білгород-Дністровської районної державної адміністрації Одеської області, в якому позивач просив визнати протиправними дії тимчасової робочої комісії з додержання правил транспортного обслуговування пасажирів, в тому числі пільгового контингенту Білгород-Дністровського району Білгород-Дністровської районної державної адміністрації під час здійснення перевірки 02.04.2014 року підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_2.

Позивач зазначив, що відповідач відповідно до п. 8 ст. 16 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", місцеві державні адміністрації в межах, визначених Конституцією і законами України, здійснюють на відповідних територіях державний контроль за додержанням правил торгівлі, побутового, транспортного, комунального обслуговування, законодавства про захист прав споживачів. Згідно з Положенням про управління економічного розвитку і торгівлі Білгород-Дністровської районної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням Білгород-Дністровської РА від 21.05.2013 N 199/А-20ІЗ управління має право одержувати в установленому законодавством порядку від інших структурних підрозділів райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб інформацію, документи, необхідні для виконання покладених на нього завдань. Статтею 7 Закону України "Про автомобільний транспорт", забезпечення організації пасажирських перевезень на приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі району покладається на районні державні адміністрації.

Разом з цим, відповідно до п. 1 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб'єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

Обґрунтовуючи позовні вимоги прокурор зазначив, що ним було проведено перевірку додержання відповідачем вимог Законів України "Про місцеві державні адміністрації" та "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та встановлено, що тимчасовою комісією з додержання правил транспортного обслуговування пасажирів, в тому числі пільгового контингенту, на території Білгород-Дністровського району 02.04.2014 у м. Білгород-Дністровський здійснено захід державного контролю (нагляду) шляхом проведення перевірки додержання правил транспортного обслуговування пасажирів, в тому числі пільгового контингенту, на території Білгород-Дністровського району, у ході якої цією комісією встановлено, що біля торгівельного комплексу на стоянці знаходився пасажирський автомобіль марки "МЕРСЕДЕС" водієм якого є ФОП ОСОБА_2, який здійснює підприємницьку діяльність пов'язану з перевезенням пасажирів.

Проте всупереч діючому законодавству посадові особи Білгород-Дністровської РДА нехтуючи п. 1 ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" без відповідного наказу та направлення про здійснення планового або позапланового заходу здійснили перевірку (позаплановий захід) діяльності ФОП ОСОБА_2 Про результати перевірки тимчасовою комісією складено акт N 1 від 02.04.2014.

Опрос