Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене решений о наложении штрафа

Окружной административный суд
Постановление от 27.04.2015 № 826/3466/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

27.04.2015 р.

N 826/3466/15

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі: головуючого - судді Саніна Б. В., при секретарі судового засідання - Дмитрієвій В. В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Арго-торгівельна мережа" до Інспекції з питань захисту прав споживачів у Київській області про скасування рішень, встановив:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Арго-торгівельна мережа" (надалі - позивач/ТОВ "Арго-торгівельна мережа") з адміністративним позовом до Інспекції з питань захисту прав споживачів у Київській області (надалі - відповідач/Інспекція), в якому просить суд:

1. Визнати протиправним та скасувати рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу N 3 та N 4 Інспекції з питань захисту прав споживачів у Київській області від 12.02.2015 р. (надалі - Рішення N 3, Рішення N 4).

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 04.03.2015 р. відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду.

В судове засідання з'явився представник позивача, який позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить суд їх задовольнити з підстав викладених в адміністративному позові, зокрема зазначає про протиправність дій відповідача щодо проведення перевірки ТОВ "Арго-торгівельна мережа" щодо дотримання останнім вимог законодавства про рекламу, посилаючись на Закон України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (надалі - Закон N 76). Зокрема, зазначає про відсутність у відповідача права на проведення перевірки, оскільки згідно п. 8 Прикінцевих положень Закону N 76, проведення перевірок у період січня - червня 2015 р. здійснюється виключно з дозволу Кабінету Міністрів України (надалі - КМУ) або за заявкою суб'єкта господарювання. Таким чином, оскільки ТОВ "Арго-торгівельна мережа" самостійно до відповідача з проханням провести перевірку не зверталось, а також відсутній дозвіл КМУ, оскаржувані Рішення N 3 та Рішення N 4, винесені відповідачем за результатами проведеної перевірки, є протиправними та такими, що на думку позивача, підлягають скасуванню.

В судове засідання відповідач не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був належним чином повідомлений, водночас через канцелярію суду подав клопотання про відкладення розгляду справи та письмові заперечення, в яких зазначає, що здійснення заходів контролю за дотриманням законодавства про рекламу не є перевіркою діяльності суб'єкта господарювання, внаслідок чого посилання позивача на Закон N 76, а саме п. 8 Перехідних положень даного Закону є необґрунтованими. Разом з тим, зазначає, що оскільки ТОВ "Арго-торгівельна компанія" було порушено вимоги Закону України "Про рекламу" (надалі - Закон N 270), оскаржувані Рішення N 3 та Рішення N 4 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу є правомірними та такими, що прийняті Інспекцією з дотриманням норм чинного законодавства.

Відповідно до положень п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Опрос