Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным и отмена приказа об аннулировании специального разрешения на пользование недрами

Окружной административный суд
Постановление от 12.03.2014 № 823/354/14

ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

12.03.2014 р.

Справа N 823/354/14

Черкаський окружний адміністративний суд в складі колегії суддів: головуючого - судді Чубар Т. М., суддів - Паламаря П. Г. та Тимошенко В. П., при секретарі - Шепель А. М. (за участю: представника позивача приватного акціонерного товариства "Санаторій "Мошногір'я" - Г. В. Я., за посадою), розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом приватного акціонерного товариства "Санаторій "Мошногір'я" до Державної служби геології та надр України про визнання протиправним та скасування наказу про анулювання спеціального дозволу на користування надрами, зобов'язання вчинити певні дії, встановив:

До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулося приватне акціонерне товариство "Санаторій "Мошногір'я", в якому просить визнати протиправним та скасувати пункт 6 додатка 3 до наказу Державної служби геології та надр України N 07 від 17.01.2014 р., яким анульовано спеціальний дозвіл на користування надрами N 4084 від 18.10.2006 р., а також зобов'язати відповідача поновити дію спеціального дозволу на користування надрами N 4084 від 18.10.2006 р. з метою видобування мінеральної підземної води Мошногірського родовища (свердловина N 2), виданого приватному акціонерному товариству "Санаторій "Мошногір'я".

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, обґрунтовуючи їх тим, що позивачем вжито всіх заходів для усунення причин зупинення дії дозволу в установлений строк, у зв'язку з чим для анулювання спеціального дозволу на користування надрами у відповідача були відсутні правові підстави. Більше того, у разі незгоди користувачів з припиненням права користування надрами воно може припинятися лише у судовому порядку.

Представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, в судове засідання не з'явився, на адресу суду направив заперечення проти адміністративного позову, мотивовані тим, що невжиття надрокористувачем заходів для усунення причин зупинення дії дозволу в установлений строк є безумовною підставою для припинення права користування надрами Держгеонадрами.

Заслухавши пояснення та доводи представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 05 квітня 2013 року посадовими особами Центрального міжрегіонального територіального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України проведено перевірку дотримання закритим акціонерним товариством "Санаторій "Мошногір'я" вимог законодавства у сфері видобування корисних копалин (води, грязі лікувальні), за результатами якої складено акт N 6-02/27/2013-29/п(80). Під час проведення перевірки виявлено наступні порушення:

Опрос