Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконными Правил проведения Международного конкурса учащихся юных историков "Аист"

Окружной административный суд
Постановление от 21.07.2015 № 826/3059/15
редакция действует с 12.04.2017

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

21.07.2015 р.

N 826/3059/15

Постанову залишено без змін
(згідно з ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду
 від 16 вересня 2015 року)

Постанову частково змінено
(згідно з постановою Вищого адміністративного суду України
 від 12 квітня 2017 року)

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючої - судді Мазур А. С., суддів - Кротюка О. В., Літвінової А. В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом заступника Генерального прокурора України до  Міністерства освіти і науки України, третя особа  - Міністерство соціальної політики України, про визнання незаконними правил та скасування наказу, встановив:

Заступник Генерального прокурора України звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства освіти і науки України, третя особа: Міністерство соціальної політики України, у якому просив: визнати Правила проведення Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків "Лелека" такими, що не відповідають акту вищої юридичної сили, а наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 02.02.2012 N 98, яким затверджено дані Правила, - скасувати.

Позивач, на виконання покладених на органи прокуратури функцій, звертається із зазначеним позовом у зв'язку з виявленням факту порушення інтересів держави внаслідок прийняття Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України (далі - МОНмолодьспорт України, на цей час - Міністерство освіти і науки України) незаконного нормативно-правового акта.

В обґрунтування своїх вимог позивач вказує, що МОНмолодьспорт України наказом від 22.09.2011 N 1099 затвердило Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності (далі - Положення), яке визначає загальний порядок організації та проведення Всеукраїнських інтелектуальних і професійних змагань, у тому числі міжнародних, їх організаційне, методичне і фінансове забезпечення, порядок участі у змаганнях, визначення переможців. Позивач зазначає, що на підставі вказаного Положення наказом МОНмолодьспорту України від 02.02.2012 N 98 затверджено Правила проведення Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків "Лелека" (далі - Правила), якими визначено порядок організації та проведення цього конкурсу. Вказує, що правила за своїм змістом містять норми, спрямовані на регулювання певних суспільних відносин, встановлення загальнообов'язкових прав і обов'язків для неозначеного кола суб'єктів, та розраховані на тривале, багаторазове застосування, а отже, є нормативно-правовим актом, який повинен відповідати принципам верховенства права, законності, прийматися уповноваженим на те суб'єктом, у визначеній законом формі та не може суперечити актам вищої юридичної сили.

Позивач вважає, що зазначені Правила вказаним вимогам не відповідають, а тому є незаконними і підлягають скасуванню, що і зумовило звернення позивача з даним позовом до суду.

Опрос