Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О хранении и сбыте незаконно изготовленного подакцизного товара

Районный суд
Приговор от 03.05.2012 № 1-211/2011, 1/2205/8/2012

ДЕРАЖНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИРОК

03.05.2012 р.

Справа N 1-211/2011

Провадження N 1/2205/8/2012

Деражнянський районний суд Хмельницької області в складі: головуючого, судді - Дворніка О. С., при секретарі - Хоменко Л. М. (з участю прокурора - Б. В. М. та М. І. В., захисників: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7), розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальну справу по обвинуваченню: ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, раніше не судимого, не депутата, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4; ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_6, громадянки України, українки, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженої, головного технолога Маниковецького місця провадження діяльності ДП "Укрспирт", раніше не судимої, не депутата, зареєстрованої та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_7; ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_8, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_9, громадянина України, українця, одруженого, завідуючого складом готової продукції Маниковецького місця провадження діяльності ДП "Укрспирт", раніше не судимого, не депутата, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_10; ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_11, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_12, громадянина України, українця, одруженого, завідуючого складом готової продукції Маниковецького місця провадження діяльності ДП "Укрспирт", раніше не судимого, не депутата, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_13; ОСОБА_12, ІНФОРМАЦІЯ_14, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_15, громадянина України, українця, одруженого, маючого на утримані двох неповнолітніх дітей, працюючого слюсарем по ремонту електрообладнання ДП "Деражнянський плодоконсервний завод Хмельницької облспоживспілки", раніше не судимого, не депутата, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_16; ОСОБА_13, ІНФОРМАЦІЯ_17, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_18, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, тимчасово не працюючого, не депутата, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_19; ОСОБА_14, ІНФОРМАЦІЯ_20, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_21, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, раніше не судимого, не депутата, директора ТОВ "Компанія Церера", зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_22; ОСОБА_15, ІНФОРМАЦІЯ_23, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_24, українця, громадянина України, одруженого, не судимого, не депутата, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_25; ОСОБА_16, ІНФОРМАЦІЯ_26, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_27, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, раніше не судимого, не депутата, зареєстрованого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_28; у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 204 та ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 204 КК України, встановив:

На початку 2010 року ОСОБА_13 організував злочинну групу, яка мала на меті незаконне виготовлення з не облікованої сировини підакцизного товару - спирту етилового ректифікованого на базі державного підприємства "Маниковецький спиртовий завод" шляхом використання обладнання, що забезпечує масове виробництва такого товару, його незаконне зберігання, та з подальшим незаконним транспортуванням з метою збуту незаконно виготовленого підакцизного товару - спирту етилового ректифікованого.

До складу цієї організованої групи увійшли: ОСОБА_13, як організатор і керівник та виконавці ОСОБА_14 та ОСОБА_16, службові особи ДП "Маниковецький спиртовий завод": директор ОСОБА_8, його заступник ОСОБА_15, головний технолог ОСОБА_9, завідуючий складом готової продукції в с. Маниківці ОСОБА_11, завідуючий складом готової продукції в м. Деражня - ОСОБА_10, а також головний державний податковий ревізор-інспектор сектору оподаткування юридичних осіб Деражнянського відділення Хмельницької ДПІ ОСОБА_12.

ОСОБА_13, як організатор і керівник, будучи активним членом злочинної групи, діючи з корисливих мотивів, організувавши злочинну групу, розробив злочинний план створення на заводі лишків спирту та подальшого його заволодіння з розподілом ролей між кожним з її учасників, в порушення Інструкції з приймання, зберігання, відпуску, транспортування та обліку спирту етилового, а також інших вимог чинного законодавства, спільно з членами групи організували роботу працівників заводу направлену на незаконне виготовлення з не облікованої сировини на стаціонарному обладнанні та устаткуванні заводу, що забезпечує масове виробництва такого товару, не облікованого спирту етилового, та його незаконне зберігання, не ставлячи при цьому до відома працівників заводу щодо незаконності таких дій, вивезення з території заводу та доставку на склад готової продукції заводу у м. Деражня, подальшим відпуском у вантажний автомобіль та незаконним вивезенням з території складу з метою збуту.

Крім того, організатор злочинної групи ОСОБА_13, крім загальних організаторських функцій, які полягали у розробленні плану заволодіння спирту, підборі учасників злочинної групи та координації їх злочинної діяльності, відповідав за видачу концерном "Укрспирт" нарядів на відпуск Маниковецьким спиртовим заводом спирту, що дозволяло заводу працювати на повну потужність та в ході своєї виробничої діяльності створювати не обліковані надлишки спирту.

З метою забезпечення ДП "Маниковецький спиртовий завод" необхідною сировиною для незаконного виготовлення не облікованого етилового спирту та приховання фактів поставки не облікованої сировини - кукурудзи та пшениці, ОСОБА_13, як організатор, використав раніше створене товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія Церера", засновниками якого були ОСОБА_13, його дружина ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_14 та ОСОБА_8.

При цьому, для координації діяльності підприємства "Компанія Церера" його директором було призначено ОСОБА_14, який будучи активним членом злочинної групи та довіреною особою ОСОБА_13, відповідно до відведених йому функцій та обов'язків, спрямованих на досягнення плану вчинення злочину, здійснював на Маниковецькому спиртовому заводі контроль за поставкою не облікованої сировини, незаконним виготовленням не облікованого етилового спирту, його зберіганням, вивезенням з території заводу та доставкою на склад готової продукції заводу у м. Деражня, подальшим відпуском у вантажний автомобіль та незаконним вивезенням з території складу з метою збуту.

Директор ДП "Маниковецький спиртовий завод" ОСОБА_8, його заступник по виробництву ОСОБА_15, начальник технологічного відділу - головний технолог ОСОБА_9, завідуючий складом готової продукції в с. Маниківці ОСОБА_11, будучи активними членами організованої групи, відповідно до відведених їм організатором групи ОСОБА_13 функцій, спрямованих на досягнення плану вчинення злочину, діючи згідно розробленого плану та чітко дотримуючись відведених їм злочинних обов'язків, в порушення Інструкції з приймання, зберігання, відпуску, транспортування та обліку спирту етилового, а також інших вимог чинного законодавства, спільно з членами групи організували роботу працівників заводу направлену на незаконне виготовлення з не облікованої сировини на стаціонарному обладнанні та устаткуванні заводу, що забезпечує масове виробництва такого товару, не облікованого спирту етилового, та його незаконне зберігання, не ставлячи при цьому до відома працівників заводу щодо незаконності таких дій, вивезення з території заводу та доставку на склад готової продукції заводу у м. Деражня, подальшим відпуском у вантажний автомобіль та незаконним вивезенням з території складу з метою збуту.

ОСОБА_16, будучи активним членом організованої групи, відповідно до відведених йому організатором групи ОСОБА_13 функцій та обов'язків, спрямованих на досягнення плану вчинення злочину, здійснював пошук автомобілів для незаконного перевезення етилового спирту від місця його незаконного зберігання, супроводжував завантажений, незаконно виготовленим та викраденим спиртом, автомобіль від складу готової продукції Маниковецького спиртового заводу (м. Деражня) до місць його зливання, здійснював пошук покупців спирту та його продаж.

Головний державний податковий ревізор-інспектор сектору оподаткування юридичних осіб Деражнянського відділення Хмельницької ДПІ ОСОБА_12, будучи активним членом злочинної групи, відповідно до відведених йому організатором групи ОСОБА_13 функцій та обов'язків, в порушення своїх службових обов'язків, які полягали у забезпеченні контролю за виробництвом та обігом етилового спирту та запобіганню його незаконного виробництва та обігу, відповідно до відведених йому організатором групи функції, спрямованих на досягнення плану вчинення злочину, забезпечував безперешкодний виїзд з місця зберігання спирту з території Маниковецького заводу автомобіля-цистерни марки "Краз", який вивозив незаконно виготовлений спирт на склад готової продукції у м. Деражня, а також приховував від свого керівництва факти його незаконного виготовлення, зберігання та вивезення з метою збуту.

Завідуючий складом готової продукції ДП "Маниковецький спиртовий завод" в м. Деражня ОСОБА_10, будучи активним членом злочинної групи, відповідно до відведених йому організатором групи ОСОБА_13 функцій та обов'язків, в порушення своїх службових обов'язків, відповідав за незаконне приймання від заводу незаконно виготовленого спирту, подальше його зберігання та зливання в ємність напівпричепа марки "SCHMITZ", державний реєстраційний номер НОМЕР_1 до автомобіля марки "DAF", державний реєстраційний номер НОМЕР_2, а також безперешкодний в'їзд та виїзд автомобіля з території бази з метою збуту спирту.

Дана організована злочинна група характеризувалась корисливою направленістю дій її учасників, єдиними намірами щодо отримання додаткових прибутків, мобільністю, своєю стійкістю, чітким визначенням і розподілом ролей (функцій) між співучасниками, усвідомленням кожним із учасників групи своїх зусиль для досягнення єдиного злочинного результату, а в кінцевому результаті раніше обумовленим розподілом незаконного доходу.

Окрім того, всім учасникам злочинної групи були достовірно відомі положення вимог чинного законодавства, які регулювали у 2010 році законний порядок виготовлення, обліку та перевезення спирту в Україні, а саме: Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", Інструкції з приймання, зберігання, відпуску, транспортування та обліку спирту етилового, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики України від 13.04.2009 N 264, Порядок визначення виробників і покупців спирту та здійснення контролю за його обігом, затверджений постановою КМ України від 29.08.2002 N 1266.

Так, приблизно з 1 по 26 жовтня 2010 року організована злочинна група в складі ОСОБА_13, директора ДП "Маниковецький спиртовий завод" ОСОБА_8, його заступника ОСОБА_15, головного технологам ОСОБА_9, завідуючого складу готової продукції в с. Маниківці ОСОБА_11, завідуючого складу готової продукції в м. Деражня - ОСОБА_10, податкового інспектора К. А. В., Ф. О. Д. і ОСОБА_16, діючи умисно та з метою збуту, в порушення вищезазначених законодавчих та нормативних документів, незаконно і без відповідної ліцензії, шляхом використання обладнання Маниковецького спиртового заводу, яке дозволяє масове виготовлення спирту, дотримуючись передбаченого на заводі технологічного процесу, виготовили з не облікованої сировини, яка була поставлена на підприємство ТОВ "Компанія Церера", спирт етиловий в кількості 2970,2 дал. (29702 літрів) загальною вартістю 1685172,67 грн. (з ПДВ та акцизним збором), що становить особливо великий розмір.

Після незаконного виготовлення спирту етилового члени організованої злочинної групи, чітко виконуючи відведенні їм організатором групи ОСОБА_13 функції та обов'язки, переслідуючи кінцеву мету, яка заключалась у продажі незаконного виготовленого спирту та отриманні внаслідок цього незаконних прибутків, вчинили протиправні дії направлені на вивезення етилового спирту в кількості 2970,2 дал. з території Маниковецького спиртового заводу.

Так, 27.10.2010, в період приблизно з 11 год. 00 хв. по 12 год. 00 хв. завідуючий складом готової продукції ОСОБА_11, діючи за вказівкою ОСОБА_15 та з відома членів організованої злочинної групи ОСОБА_8, ОСОБА_13, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_12, ОСОБА_20 і ОСОБА_16, в порушення розділу 2 ч. 1 Інструкції з приймання, зберігання, відпуску, транспортування та обліку спирту етилового N 591/16607 від 02.07.2009 р. провів незаконне заливання спирту із ємностей складу готової продукції, які знаходились на території ДП "Маниковецьий спиртовий завод" за адресою с. Маниківці Деражнянський район, в цистерну напівпричіпа марки "ОДАЗ 9674", державний реєстраційний номер НОМЕР_3, автомобіля марки "Краз", державний реєстраційний номер НОМЕР_4, під керуванням водія ОСОБА_21.

Опрос