Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным и отмене заключения в части установления недостоверных сведений относительно наличия имущества

Окружной административный суд
Постановление от 14.04.2015 № 826/4499/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

14.04.2015 р.

N 826/4499/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого - судді Келеберди В. І. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору - Міністерство юстиції України, про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у місті Києві, третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Міністерство юстиції України про визнання протиправним та скасування висновку від 14.02.2015 в частині встановлення, що ОСОБА_1 у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік вказано недостовірні відомості щодо наявності майна, набутого ОСОБА_1 за час перебування на посадах, визначених у пунктах 1 - 10 ч. 1 ст. 2 Закону України "Про очищення влади", які не відповідають наявній податковій інформації про майно.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивачем виконано обов'язок щодо декларування майна, доходів та витрат відповідно до ст. 12 Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" та зазначено в декларації за 2013 рік все належне позивачці майно. Також, позивач зазначає, що автомобіль FIAT PUNTO 1996 року випуску не вказано в декларації за 2013 рік, оскільки автомобіль в 2006 році передано по довіреності та в подальшому, в 2008 році, безоплатно відчужено іншій особі. Також позивач вказує, що уповноваженою особою на перереєстрацію автомобіля є громадянин, якому відчужено автомобіль. Не виконання такою особою обов'язку щодо перереєстрації автомобіля не свідчить про порушенням позивачем Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" в частині зазначення недостовірних відомостей щодо наявності майна (автомобіля). Крім того, позивач зазначила, що податковим органом була проведена перевірка майна набутого нею за весь час трудової діяльності, що є порушенням ч. 5 ст. 5 Закону.

В судовому засіданні позивач пояснила, що фактично з 2006 року вона автомобілем не користується. Проте зняти автомобіль з реєстрації на той момент було неможливо, оскільки він перебував у розшуку Інтерполу. З метою врегулювання вказаного питання позивачкою складено генеральну довіреність та акт приймання-передачі автомобіля, в яких вказано обов'язок громадянина ОСОБА_3 щодо зняття з реєстрації автомобіля. Також, позивачка зазначила, що на початку 2012 року вона зателефонувала громадянину ОСОБА_3 та поцікавилась чи знято автомобіль з реєстрації, на що останній повідомив, що переоформив автомобіль на себе. Будучи впевненою, що автомобіль їй не належить позивачка з 2011 року у декларації не вказувала про наявність автомобіля FIAT PUNTO 1996 року випуску.

Опрос