Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправными действий по уменьшению размера назначенной пенсии

Районный суд
Определение от 22.06.2015 № 2-а-333/15, 760/7794/15-а

СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

УХВАЛА

22.06.2015 р.

N 760/7794/15-а,

 

N 2-а-333/15

Солом'янський районний суд міста Києва у складі: судді - Кицюк В. С. (за участю: секретаря - Грінченко Є. С., позивача - ОСОБА_2, представника відповідача - П. Ю. С.), розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, встановив:

В квітні 2015 року позивач звернувся до суду із вищезазначеним позовом, в якому просить суд визнати протиправними дії відповідача по зменшенню розміру призначеної йому пенсії та зобов'язати відповідача повернути йому недоотримані грошові кошти у зв'язку із оподаткуванням призначеної йому пенсії та стягнути з начальника Головного управління Пенсійного фонду України (далі - ГУ ПФУ в м. Києві) моральну шкоду в сумі 4874,85 грн. і проводити виплату в майбутньому без оподаткування пенсії, мотивуючи свої вимоги наступним.

Так, позивач перебуває на пенсійному обліку у відповідача та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Натомість починаючи з 1 лютого 2015 року розмір отриманої ним пенсії зменшився, оскільки, як пояснив йому відповідач в своїй відповіді, в Податковий кодекс України було внесено зміни Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28.12.2014 року, якими передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку тепер включаються: суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Позивач стверджує, що відбулося звуження змісту та обсягу його конституційного права на пенсійне забезпечення внаслідок застосування відповідачем закону, який не відповідає нормам Конституції України. Він акцентує увагу суду на тому, що відбувається порушення його конституційних прав і свобод у зв'язку із прийняттям вищенаведеної норми Податкового кодексу.

Позивач зазначає, що згідно ст. 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Посилаючись на наведені положення Конституції України, рішення Конституційного Суду України N 5-рп/2005 від 22.09.95 року, N 19-рп/2010 від 09.09.2010 року, N 5-рп/2002 від 20.03.2002 року, N 20-рп/2004 від 01.12.2004 року та N 4-рп/2007 від 18.06.2007 року позивач зазначає, що не допускається звуження чи обмеження прав і свобод, інакше ніж у випадках, прямо передбачених Основним Законом України.

Опрос