Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным и отмене приказа Министерства экологии и природных ресурсов Украины от 02 сентября 2014 года N 278

Апелляционный административный суд
Постановление от 09.06.2015 № 826/19129/14

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

09.06.2015 р.

Справа N 826/19129/14

Київський апеляційний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Мацедонської В. Е., суддів - Грищенко Т. М., Лічевецького І. О., при секретарі - Горяіновій Н. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за апеляційною скаргою товариства з обмеженою відповідальністю "Ойл Інвест" на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 31 березня 2015 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Ойл Інвест" до Міністерства екології та природних ресурсів України про визнання протиправним та скасування наказу, встановив:

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 31 березня 2015 року у задоволенні позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю "Ойл Інвест" до Міністерства екології та природних ресурсів України про визнання протиправним та скасування наказу від 02 вересня 2014 року N 278 відносно анулювання ТОВ "Ойл Інвест" ліцензії серії АД N 041581 від 03 серпня 2012 року відмовлено повністю.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції з мотивів порушення судом норм матеріального та процесуального права, неповного та неправильного встановлення обставин, що мають значення для справи, та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги. Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що судом першої інстанції не спростовано доводів позивача щодо відсутності встановленого законодавчими чи підзаконними нормативно-правовими актами обов'язку ТОВ "Ойл Інвест", враховуючи види діяльності підприємства, мати технічні паспорти на кожне місце зберігання відходів; відсутності у відповідача, з огляду на виявлені під час перевірки порушення ліцензійних умов, підстав для прийняття рішення про анулювання ліцензії; недотримання відповідачем процедури прийняття рішення про анулювання ліцензії.

Відповідачем подано письмові заперечення на апеляційну скаргу, в яких суб'єкт владних повноважень вказує на безпідставність доводів апелянта, просить залишити постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 31 березня 2015 року без змін, як законну та обґрунтовану, а апеляційну скаргу - без задоволення. Відповідач стверджує, що обов'язок підприємства, яке здійснює діяльність із зберігання відходів, мати технічний паспорт на кожне місце зберігання передбачено Законом України "Про відходи" та ліцензійними умовами провадження господарської діяльності із здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами. Крім того, обов'язок наявності таких паспортів за місцем провадження діяльності, а також право їх перевірки встановлено затвердженим Порядком контролю за додержанням ліцензійних умов. Також Міністерство екології та природних ресурсів України посилається на те, що ст. 20 Закону "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" надає право органу ліцензування за наявності акта перевірки порушень ліцензійних умов діяти одним з двох альтернативних способів: або прийняти рішення про анулювання ліцензії, або винести розпорядження про усунення порушень. При цьому рішення, яке може прийняти відповідач, належить до дискреційних повноважень останнього.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, з наступних підстав:

Опрос