Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об определении места проживания детей

Районный суд
Решение от 13.05.2014 № 139/179/14-ц

МУРОВАНОКУРИЛОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

13.05.2014 р.

Справа N 139/179/14-ц

13 травня 2014 року Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області в складі: головуючого, судді - Тучинської Н. В., секретаря - Хонькович Л. І. (з участю: позивача - ОСОБА_1, представника позивача - ОСОБА_2, відповідача - ОСОБА_3, представника відповідача - ОСОБА_4, представника служби у справах дітей Мурованокуриловецької районної державної адміністрації - В. С. В.), розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визначення місця проживання дітей, та зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про визначення місця проживання малолітніх дітей, встановив:

Із 08 червня 2002 року до 12 жовтня 2013 року сторони перебували у зареєстрованому шлюбі і мають двох малолітніх дітей ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2.

На момент відкриття провадження в справі, старший син колишнього подружжя ОСОБА_6 проживав із батьком в с. Вищеольчедаїв, а молодший ОСОБА_7 - із матір'ю в с. Червоне Немирівського району.

Вважаючи, що брати не мають бути розділені місцем проживання, і що відповідач не має змоги належним чином приймати участь у вихованні дітей, ОСОБА_1 05 березня 2014 року звернулася до суду з вимогою визначити місце проживання спільних з відповідачем малолітніх дітей з нею.

ОСОБА_3, вважаючи, що саме він може забезпечити необхідні умови проживання, навчання і розвитку дітей, 25 березня 2014 року подав до суду зустрічний позов і просив визначити місце проживання малолітніх дітей з ним в с. Вищеольчедаїв.

В судовому засіданні позивач за первісним позовом ОСОБА_1 підтримала свою позовну вимогу про визначення місця проживання дітей з нею, а зустрічний позов ОСОБА_3 не визнала. У судовому засіданні пояснила, що 08 червня 2002 року вона уклала шлюб з ОСОБА_3 і з тих пір проживала з ним у його матері в с. Вищеольчедаїв. У шлюбі народилося двоє дітей: ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2. Спочатку сімейні стосунки складались добре. Зокрема, незабаром після народження старшого сина, вона з чоловіком поїхали разом на роботу у місто Київ. Сина фактично доглядала мати чоловіка. Після народження ОСОБА_7 вона сама здійснювала за ним догляд, на роботу не ходила. У 2011 році вона влаштувалася на роботу в кафе в с. Вищеольчадаїв. Трудовий договір з нею не укладався, але робочий час рахувався з 08-ої години ранку і до останнього клієнта. З того часу у сім'ї почались сварки і непорозуміння. Чоловік почав підозрювати її у зраді, його дратувало, що вона говорить по телефону, не приходить додому у обідню перерву. Не витримавши такої обстановки, вона подала до суду позов про розірвання шлюбу і з дітьми виїхала проживати в с. Червоне Немирівського району в будинок своїх батьків. Відповідач постійно приїжджав до дітей, цікавився їх життям, купував їм речі. Перед першим вереснем 2013 року ОСОБА_3 попросив дозволу взяти дітей до себе щоб підготувати їх до школи, проте назад не привіз. З цього приводу вона змушена була звертатися до міліції, але, оскільки працівники міліції заявили, що то не їх компетенція ділити дітей, вона повернулася в с. Червоне сама. Після закінчення першої чверті, діти приїхали до неї в с. Червоне. Після канікул ОСОБА_7 вона залишила проживати із собою, а старший син виявив бажання проживати з батьком. На даний час вона влаштувалась кухарем у кафе має постійний заробіток, проживає у будинку, який залишився їй після батьків, вважає, що брати мають проживати разом, а тому просить визначити місце проживання дітей з нею.

Опрос