Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными и отмене решений о передаче земельного участка и государственных актов на право собственности на землю, снятии государственных актов с государственной регистрации

Районный суд
Решение от 15.12.2014 № 139/490/14-ц

МУРОВАНОКУРИЛОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

15.12.2014 р.

Справа N 139/490/14-ц

Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області в складі: головуючої, судді - Тучинської Н. В., секретаря судового засідання - Хонькович Л. І., з участю представника позивача - адвоката ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2 - ОСОБА_3, представника відповідача Барської міської ради - О. С. Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Муровані Курилівці справу за позовом ОСОБА_6 до Барської міської ради, ОСОБА_2 та відділу Держземагенства у Барському районі про визнання недійсними та скасування рішень та державних актів, зняття державних актів з державної реєстрації, встановив:

Із матеріалів позовної заяви слідує, що 18 серпня 2012 року за договором купівлі-продажу ОСОБА_6 стала власником житлового будинку АДРЕСА_1 та земельних ділянок за цією ж адресою: площею 0,1000 га - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будов та споруд і площею 0,1040 га - для ведення особистого селянського господарства. Навесні 2012 року відповідач, що проживає за адресою АДРЕСА_2, розпочав будівництво паркану між своїм та позивача домогосподарствами. Комісією Барської міської ради від 07 травня 2013 року було встановлено, що паркан будується не по межі земельних ділянок, а на земельній ділянці позивача.

ОСОБА_6 08 серпня 2013 року звернулася до Барського районного суду з вимогою усунути перешкоди в користуванні власними земельними ділянками, зобов'язавши ОСОБА_2 перенести паркан між суміжними земельними ділянкам відповідно до державних актів.

Після задоволення заяв про відвід суддям Барського районного суду та заявлення самовідводів суддями Барського районного суду, ухвалою Барського районного суду від 02 грудня 2013 року справу за підсудністю направлено до Мурованокуриловецького районного суду.

11 січня 2014 року справу прийнято до провадження в Мурованокуриловецький районний суд.

У підготовчій частині судового засідання 10 червня 2014 року представник позивача ОСОБА_1 подала заяву про збільшення позовних вимог, зокрема, крім вимоги до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні земельними ділянками, просила визнати недійсним рішення Барської міської ради від 18 січня 2005 року про передачу відповідачу ОСОБА_2 земельної ділянки площею 2050 кв. м в АДРЕСА_2; скасувати рішення Барської міської ради від 22 грудня 2005 року про затвердження технічної документації по складанню державного акту на право власності на землю ОСОБА_2 та внесення змін в рішення від 18.01.2005 року; визнати недійсними державні акти на ім'я відповідача ОСОБА_2.

Ухвалою суду від 10 червня 2014 року задоволено клопотання представника позивача та роз'єднано в окремі провадженні позовні вимоги ОСОБА_6 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та позовні вимоги ОСОБА_6 до Барської міської ради та ОСОБА_2 про визнання недійсними та скасування рішень та державних актів.

19 вересня 2014 року представником позивача ОСОБА_1 у справі про визнання недійсними та скасування рішень та державних актів подано до суду заяву про збільшення позовних вимог, зокрема, крім вимог визнати недійсним рішення Барської міської ради від 18 січня 2005 року про передачу відповідачу ОСОБА_2 земельної ділянки площею 2050 кв. м в АДРЕСА_2; скасувати рішення Барської міської ради від 22 грудня 2005 року про затвердження технічної документації по складанню державного акту на право власності на землю ОСОБА_2 та внесення змін в рішення від 18 січня 2005 року; визнати недійсними державні акти на ім'я відповідача ОСОБА_2, просила зняти державні акти на прізвище ОСОБА_2 з реєстрації у відділі Держземагенства у Барському районі.

Ухвалою суду від 19 вересня 2014 року до участі у справі як співвідповідача залучено відділ Держземагенства у Барському районі.

Представник позивача - адвокат ОСОБА_1 у судовому засіданні 08 липня 2014 року позовні вимоги підтримала та суду пояснила, що при зверненні до суду з позовом про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою було виявлено, що у протоколі сесії Барської міської ради від 18 січня 2005 року відсутнє рішення про передачу ОСОБА_2 у приватну власність земельної ділянки загальною площею 2050 кв. м по АДРЕСА_2, а також заява ОСОБА_2 на цю сесію з приводу передачі земельної ділянки у приватну власність. Не заперечила, що є наступне рішення від 22 грудня 2005 року, яким затверджено технічну документацію по складанню державного акту на право власності на землю ОСОБА_2 та внесення змін у рішення від 18 січня 2005 року в частині розмірів земельної ділянки відповідно до фактичних розмірів. Тобто, рішення про передачу у приватну власність земельної ділянки ОСОБА_2 не існує, а в нього іншим рішенням вносять зміни та зобов'язують видати державний акт на право приватної власності на землю. Таким чином, був порушений порядок надання у власність земельної ділянки, передбачений ст. 118 Земельного кодексу України, що є підставою для задоволення вимоги про визнання недійсним рішення 18 сесії 4 скликання Барської міської ради від 18 січня 2005 року про передачу ОСОБА_2 у приватну власність земельної ділянки та скасування як незаконного рішення сесії від 22 грудня 2005 року. Крім того, є роз'яснення Вищого Арбітражного суду України від 26 січня 2000 року, де вказано, що підставами для визнання акту недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства. Обов'язковою умовою визнання акту недійсним є також порушення у зв'язку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємств та організацій - позивача у справі. У даному випадку відсутній документ, на підставі якого мала б розроблятися технічна документація та видаватися державний акт на право власності на земельну ділянку. Як приймалось рішення 27 сесії від 22 грудня 2005 року невідомо.

Опрос