Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным и отмене распоряжения Кабинета Министров Украины от 21 января 2015 года N 52-р

Окружной административный суд
Постановление от 05.05.2015 № 826/2514/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

05.05.2015 р.

N 826/2514/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого - судді Погрібніченка І. М., суддів - Іщука І. О., Шулежка В. П. розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Федерації професійних спілок України до Кабінету Міністрів України, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору - Міністерство юстиції України, Фонд державного майна України, Державне підприємство "Санаторій "Лермонтовський", про визнання незаконним та скасування розпорядження від 21 січня 2015 року N 52-р.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

16 лютого 2015 року до Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Федерація професійних спілок України (далі - ФПУ, позивач) з адміністративним позовом про визнання незаконним та скасування розпорядження Кабінету Міністрів України (далі - КМУ, відповідач) від 21 січня 2015 року N 52-р (далі - оскаржуване рішення).

10 березня 2015 року протокольною ухвалою до участі у справі в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору залучено: Міністерство юстиції України (далі - Мінюст України, третя особа 1), Фонд державного майна України (далі - ФДМ України, третя особа 2), Державне підприємство "Санаторій "Лермонтовський" (далі - ДП "Санаторій "Лермонтовський", третя особа 3).

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач вказує на те, що з прийняттям 21.01.2015 Кабінетом Міністрів України розпорядження N 52-р, яким нерухоме майно санаторію "Лермонтовський" по пров. Лермонтовському, 2 у м. Одесі було віднесено до сфери управління Міністерства юстиції та якому було надано статус відомчого (тобто, реабілітацію та оздоровлення може здійснити вузьке коло осіб), порушені права та свободи всіх громадян України, які мали можливість безперешкодно отримувати послуги санаторію "Лермонтовський" незалежно від сфери роботи.

Позивач вважає, що звуження використання бази санаторію "Лермонтовський" лише для потреб системи Міністерства юстиції, внаслідок прийняття незаконного, на його думку, розпорядження N 52-р, не відповідає інтересам держави і суспільства і є дискримінаційним порівняно до тих громадян, хто не працює в системі органів юстиції, тобто містить ознаки непрямої дискримінації, а тому таке рішення, на переконання позивача, підлягає визнанню незаконним та скасуванню.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги повністю підтримав та просив їх задовольнити.

Кабінет Міністрів України подав заперечення проти адміністративного позову, в яких зазначає, що майно санаторію "Лермонтовський" у м. Одесі відповідно до рішення Господарського суду Одеської області від 09.12.2011, залишеного без змін постановою Одеського апеляційного господарського суду від 14.02.2012, належить до державної власності.

Власником зазначеного майна з 14.02.2012 є держава в особі Фонду державного майна України.

За таких обставин, відповідач вважає, що оскільки майно санаторію "Лермонтовський" є державною власністю, Уряд мав повноваження на управління його майном шляхом видання відповідних актів Кабінету Міністрів України.

Опрос