Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О побуждении исполнить п. 2 Указа Президента Украины N 75/2010 от 28.01.2010 г. "О чествовании участников борьбы за независимость Украины в XX веке"

Окружной административный суд
Постановление от 10.02.2015 № 826/20508/14
редакция действует с 16.04.2015

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

10.02.2015 р.

N 826/20508/14

Постанову частково скасовано
(згідно з постановою Київського апеляційного адміністративного суду
 від 16 квітня 2015 року)

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії: головуючого - судді Шулежка В. П., суддів - Амельохіна В. В., Погрібніченка І. М., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Національної академії наук України (за участю третіх осіб - Президента України Порошенка Петра Олексійовича, Верховної Ради України, ОСОБА_7) про спонукання виконати п. 2 Указу Президента України N 75/2010 від 28.01.2010 р. "Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті", встановив:

З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулись ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1.), ОСОБА_2 (надалі - ОСОБА_2.), ОСОБА_3 (надалі - ОСОБА_3.), ОСОБА_4 (надалі - ОСОБА_4.) до Кабінету Міністрів України (надалі також відповідач 1), Служби безпеки України (надалі - СБУ, відповідач 2), Національної академії наук України (надалі - НАН України, відповідач 3), за участю третіх осіб - Президента України Порошенка Петра Олексійовича, Верховної Ради України, ОСОБА_7 (надалі також треті особи) про спонукання виконати п. 2 Указу Президента України N 75/2010 від 28.01.2010 р. "Про вшанування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті".

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що Указом Президента України N 75/2010 від 28.01.2010 р. доручено Кабінету Міністрів України розробити разом із СБУ та за участю НАН України і внести в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України проект Закону України "Про правовий статус учасників боротьби за незалежність України у XX столітті", проте, відповідачами допущено протиправну бездіяльність і на даний момент вказаний Указ Президента залишається невиконаним.

У судовому засіданні ОСОБА_1, який також є представником за довіреністю ОСОБА_4, та ОСОБА_2 позовні вимоги підтримали повністю, просили суд позов задовольнити.

ОСОБА_3 у судове засідання не прибула, подала до суду клопотання про розгляд справи без її присутності, та зазначила, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник Кабінету Міністрів України у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував у повному обсязі з підстав, викладених у письмових запереченнях проти позову та зазначив суду, що в п. 2 Указу перераховані особи, яким він адресований, а саме установи та органи державної влади, а не невизначене коло осіб. Таким чином, відсутність в Указі встановленого кола прав та обов'язків, що поширюються на невизначене коло осіб, позбавляє можливості віднести Указ до нормативно-правових актів. Оскаржуваний Указ не зобов'язує позивача, інших фізичних чи юридичних осіб до вчинення конкретних дій щодо визнання перерахованих в п. 1 Указу формувань та їх учасників борцями за незалежність України у XX столітті, в тому числі, не зобов'язує позивача вшановувати їх у будь-якій формі, тому посилання позивача на виникнення обов'язку проявляти відповідне ставлення до перерахованих у п. 1 Указу формувань та їх учасників не може бути прийняте до уваги.

Опрос