Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным и отмене постановления относительно утверждения распределения объемов природного газа

Апелляционный административный суд
Постановление от 12.03.2015 № 826/17160/14
редакция действует с 06.04.2016

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

12.03.2015 р.

Справа N 826/17160/14

Постанову залишено без змін
(згідно з ухвалою Вищого адміністративного суду України
 від 6 квітня 2016 року)

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого, судді - Мельничука В. П., суддів: Грищенко В. Е., Мацедонської В. Е., при секретарі - Анапріюк С. П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду апеляційні скарги представника Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" - М. Ю. В., представника Кабінету Міністрів України - С. О. В. на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 грудня 2014 року у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Рівнеазот" до Кабінету Міністрів України, треті особи: Публічне акціонерне товариство "Концерн Стирол", Публічне акціонерне товариство "АЗОТ", Приватне акціонерне товариство "Сєвєродонецьке об'єднання АЗОТ", Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", про визнання незаконною та скасування постанови в частині, встановила:

У листопаді 2014 року Публічне акціонерне товариство "Рівнеазот" звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Кабінету Міністрів України, треті особи: Публічне акціонерне товариство "Концерн Стирол", Публічне акціонерне товариство "АЗОТ", Приватне акціонерне товариство "Сєвєродонецьке об'єднання АЗОТ", Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", про визнання незаконною та скасування постанови в частині. Свої вимоги обґрунтовує тим, що, на думку позивача, постановою відповідача заборонено використовувати природний газ понад визначені розподілами обсяги, чим здійснюється втручання у здійснення господарської діяльності та створюються перешкоди реалізувати право власності на природний газ, належний ПАТ "Рівнеазот"; оскаржувана постанова обмежує позивача у використанні раніше придбаного природного газу у господарській діяльності та право постачання природного газу для споживачів понад визначені обсяги; Законами України "Про місцеві державні адміністрації" та "Про засади функціонування ринку природного газу" не передбачено повноважень обласних та Київської міської державних адміністрацій затверджувати розподіли обсягів природного газу; Закони України "Про місцеві державні адміністрації" та "Про засади функціонування ринку природного газу" не встановлюють повноважень Кабінету Міністрів України щодо затвердження розподілу обсягів природного газу для споживачів.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 24 грудня 2014 року задоволено позов. Визнано незаконними пункти 1, 5 постанови Кабінету Міністрів України від 09 липня 2014 року N 296 "Деякі питання забезпечення населення, підприємств, установ та організацій природним газом до кінця опалювального сезону 2014/15 року" та додатки 1 - 4 до неї.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, представник Публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" - М. Ю. В. подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нову постанову про відмову у задоволенні позову.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, представник Кабінету Міністрів України - С. О. В. подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нову постанову про відмову у задоволенні позову.

Опрос