Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным и отмене Регламента Временной специальной комиссии по проверке судей общей юрисдикции

Окружной административный суд
Постановление от 12.02.2015 № 826/12999/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

12.02.2015 р.

N 826/12999/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого - судді Келеберди В. І. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Громадського об'єднання "Український суспільно-правовий рух Демократія через право" до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції, члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Варишко П. В., члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Галабала М. В., члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Смирнової К. І., члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Соловйової М. М., члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Кармазіна Ю. М., члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Лавренюка М. Ю., члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Мойсика В. Р., члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Щотки С. О., члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Мучажак Я. В., третя особа без самостійних вимог на предмет спору - Вища рада юстиції, про визнання протиправним та скасування регламенту.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Громадське об'єднання "Український суспільно-правовий рух: Демократія через право" звернулось до суду з позовом до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції, члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Варишко П. В., члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Галабали М. В., члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Смирнової К. І., члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Соловйової М. М., члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Кармазіна Ю. М., члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Лавренюк М. Ю., члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Мойсик В. Р., члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Щотки С. О., члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Мучажак Я. В., третя особа без самостійних вимог на предмет спору: Вища рада юстиції про визнання протиправним та скасування з моменту прийняття Регламенту Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції, затверджений 03.07.2014 протоколом N 1.

Позивач клопотав про вирішення справи за його відсутності.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що оскаржений Регламент суперечить ст. ст. 4, 6 Закону України "Про відновлення довіри до органів судової влади в Україні". Також, позивач вказує, що Регламентом визнано норми, які не містяться у вказаному Законі як-то у разі вибуття члена Комісії, набуття особою, обраною чи призначеною за квотою того самого суб'єкта, за квотою якого членом Комісії стала особа, яка вибула; не регламентовано порядок вирішення питання про відвід членів Комісії. Крім того, позивач вказує, що в Регламенті не передбачено права судді щодо яких буде проводитись перевірка, а саме: надання суддею пояснень лише з дозволу Голови Комісії.

Відповідач - член Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції - Галабала М. В - заперечував проти задоволення позовних вимог з підстав викладених у письмових запереченнях, які долучено до матеріалів справи, з яких вбачається, що позивач не перебуває у правовідносинах ні з Комісією, ні з її членами, оскільки на розгляді у Комісії відсутня будь-яка його заява про проведення перевірки судді (суддів).

Інші відповідачі та третя особа без самостійних вимог на предмет спору письмових пояснень по суті позовних вимог не надали, явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили, хоча були належним чином повідомлені про час, дату та місце судового вирішення справи.

В судовому засіданні ухвалено про вирішення справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, встановив:

Порядок діяльності Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (далі - Комісія), утвореної відповідно до Закону України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні" щодо здійснення тимчасового посиленого заходу з розгляду питань про притягнення суддів судів загальної юрисдикції до дисциплінарної відповідальності і звільнення з посади у зв'язку з порушенням присяги з метою підвищення авторитету судової влади України та довіри громадян до судової гілки влади, відновлення законності та справедливості визначено Регламентом Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, затвердженим рішенням Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції від 03.07.2014 N 1 (далі - Регламент).

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос