Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

По делу об уничтожении чужого имущества

Районный суд
Приговор от 01.07.2014 № 560/158/14-к

ДУБРОВИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИРОК

01.07.2014 р.

Справа N 560/158/14-к

Дубровицький районний суд Рівненської області у складі: головуючого - судді Сидоренко З. С., при секретарі - Пінчук О. М. (за участю прокурора - С. І. Т., захисника - ОСОБА_1), розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дубровиця кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за N 12013190110001077, по обвинуваченню ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, громадянина України, освіта середня спеціальна, розведеного, непрацюючого, раніше несудимого, військовозобов'язаного, урядових нагород не має, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 194, ч. 1 ст. 162 КК України, встановив:

Досудовим розслідуванням встановлено, що 14 грудня 2013 року приблизно о 20 год. 40 хв. ОСОБА_2, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, з метою умисного знищення чужого майна шляхом підпалу - будинку, що по АДРЕСА_2, незаконно, умисно, шляхом вийняття скла у вхідних дверях та відкриття врізного замка з внутрішньої сторони, таємно проник до вказаного будинку, який на праві спільної приватної власності належить ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, чим порушив їх гарантоване Конституцією України право недоторканості житла.

Крім цього, ОСОБА_2, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, 14 грудня 2013 року приблизно о 20 год. 45 хв., знаходячись в будинку, що по АДРЕСА_2, переслідуючи прямий умисел, направлений на знищення чужого майна, з мотивів помсти, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх діянь, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, за допомогою запальнички, шляхом підпалу, умисно знищив наявне в даному будинку майно та сам житловий будинок, що призвело його у непридатний для використання за його цільовим призначенням стан, чим заподіяв співвласникам вказаного будинку та майна ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 майнової шкоди на загальну суму 326150 грн.

Внаслідок умисних дій ОСОБА_2 повністю знищено вогнем приміщення квартири та всі особисті речі ОСОБА_6, яке розташоване у одній будівлі з приміщенням, належним вищевказаним особам, і знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, чим останній також завдав майнової шкоди на загальну суму 64300 грн.

Всього умисними діями ОСОБА_2 потерпілим завдано майнової шкоди на загальну суму 390450 грн.

Допитаний в суді обвинувачений ОСОБА_2 надавав неоднозначні та суперечливі показання, однак в ході судового розгляду вину у скоєнні інкримінованих злочинів визнав повністю. Так, на початку судового розгляду свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 162 КК України визнав, жалкував з приводу того, що сталося та дав суду показання, які повністю відповідають обставинам, встановленим в ході судового розгляду по даному правопорушенню.

Опрос