Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании действий противоправными и отмене решения, которым приостановлен клиринг, заключение договоров купли-продажи ценных бумаг и внесение изменений в систему депозитарного учета ценных бумаг

Окружной административный суд
Постановление от 14.02.2013 № 0870/11479/1212

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

14.02.2013 р.

Справа N 0870/11479/1212

Запорізький окружний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого - судді  Каракуші С. М., суддів - Мінаєва К. В., Нестеренко Л. О. (за участю секретаря - Лазько Д. В., представника позивача - ОСОБА_2, представника відповідача - Ф. М. П., представника третьої особи - С. С. В.), розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_5 до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, третя особа - Публічне акціонерне товариство "Інтернет Глобал Текнолоджи", про визнання дій протиправними та скасування рішення, встановив:

ОСОБА_5 звернувся з адміністративними позовом до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання дій протиправними та скасування рішення від 20.11.2012, яким зупинено кліринг, укладання договорів купівлі-продажу цінних паперів та внесення змін до системи депозитарного обліку цінних паперів випущених ПАТ "Інтернет Глобал Текнолоджи", зобов'язати відповідача припинити всі дії пов'язані з виконанням рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1669 від 20.11.2012, зобов'язати відповідача невідкладно повідомити ПрАТ "Всеукраїнський депозитарій цінних паперів", ВАТ "Національний депозитарій України" та зберігачів, що здійснюють облік прав власності на цінні папери ПАТ "Інтернет Глобал Текнолоджи" у депозитарній системі України про скасування рішення N 1669 від 20.11.2012 та припинення всіх дій пов'язаних з його виконанням, зобов'язати відповідача поновити первинне становище ПАТ "Інтернет Глобал Текнолоджи", яке існувало до прийняття рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1669 від 20.11.2012, а саме відмінити зупинення клірингу та укладання договорів купівлі-продажу цінних паперів ПАТ "Інтернет Глобал Текнолоджи" та поновити кліринг та укладання договорів купівлі-продажу щодо них, дозволити ПрАТ "Всеукраїнський депозитарій цінних паперів", ВАТ "Національний депозитарій України" та зберігачам, що здійснюють облік права власності на цінні папери ПАТ "Інтернет Глобал Текнолоджи" у депозитарній системі України, здійснювати облікові операції щодо внесення змін до системи депозитарного обліку щодо цінних паперів ПАТ "Інтернет Глобал Текнолоджи", відмінити заборону здійснення клірингу за договорами купівлі-продажу щодо цінних паперів ПАТ "Інтернет Глобал Текнолоджи", зобов'язати ПрАТ "Всеукраїнський депозитарій цінних паперів", ВАТ "Національний депозитарій України" довести до відома зберігачів, що здійснюють облік прав власності на цінні папери ПАТ "Інтернет Глобал Текнолоджи" у депозитарній системі України інформацію про скасування рішення державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 20.11.2012 N 1669.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відсутні підстави для прийняття оскаржуваного рішення, оскільки не встановлено факт маніпулювання цінами на цінні папери. Крім того, прийнятим рішенням порушуються права позивача, оскільки він є засновником зазначеного товариства та власником його контрольного пакету акцій, у зв'язку з чим внаслідок прийняття оскаржуваного рішення порушено його право власності, позивач позбавлений можливості права користування та розпорядження належними йому акціями, здійснювати їх купівлю-продаж, збільшити статутний капітал товариства та здійснювати додаткову емісію цінних паперів. Також позивач зазначає, що не доведено вину ПАТ "Інтернет Глобал Текнолоджи" у маніпулюванні на фондовому ринку, та законодавством передбачені чіткі фінансові санкції, які застосовуються до юридичних осіб за умисні дії, що мають ознаки маніпулювання на фондовому ринку.

При відкриті провадження у справі до участі у справі як третю особу на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, залучено Публічне акціонерне товариство "Інтернет Глобал Текнолоджи".

Представник позивача в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав в поновному обсязі та надав пояснення в їх обґрунтування, аналогічні викладеним у позовній заяві, просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача позов не визнав, просив у його задоволенні відмовити та пояснив, що вважає рішення законним та обґрунтованим, оскільки підставою для його прийняття були виявлені ознаки маніпулювання з цінами на цінні папери ПАТ "Інтернет Глобал Текнолоджи", про що відповідача було повідомлено фондовою біржею. У зв'язку з чим оскаржуване рішення прийнято для захисту інтересів держави та інвесторів у цінні папери, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений законами.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос