Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обязательстве отменить государственную регистрацию распоряжений относительно установления тарифов на перевозку пассажиров и стоимости проездных

Окружной административный суд
Постановление от 12.12.2014 № 826/15848/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

12.12.2014 р.

N 826/15848/14

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді - Саніна Б. В. (за участю секретаря судового засідання - Дмитрієвої В. В.), розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління юстиції в м. Києві, треті особи - 1. Київська міська рада, 2. Київська міська державна адміністрація, про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, встановив:

До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі - Позивач/ОСОБА_1) до Головного управління юстиції у м. Києві (надалі - Відповідач/ГУЮ у м. Києві), в якому просить суд:

1. Визнати протиправною бездіяльність Відповідача по скасуванню державної реєстрації розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) N 1277 від 12.11.2009 р. "Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів і вартості проїзних квитків у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі" (надалі - Розпорядження N 1277) та розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) N 569 від 05.08.2010 р. "Про унесення змін до тарифів на перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті - метрополітені, автобусі, трамваї, тролейбусі, фунікулері, який працює у звичайному режимі руху" (надалі - Розпорядження N 569).

2. Зобов'язати Відповідача скасувати державну реєстрацію Розпорядження N 1277 та Розпорядження N 569.

3. Встановити відповідачу строк на подання звіту про виконання судового рішення в порядку встановленому ст. 267 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України).

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва позовну заяву від 20.10.2014 р. N 826/15848/14 позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків зазначених в ухвалі суду.

В судовому засіданні протокольною ухвалою було залучено в якості третьої особи без самостійних вимог на стороні Відповідача Київську міську раду та Київську міську державну адміністрацію.

В судове засідання не з'явився Позивач, подано клопотання про розгляд справи за його відсутності, при цьому в адміністративному позові ОСОБА_1 зазначає, що зареєстровані Розпорядження N 1277 та N 569 є регуляторними актами, при прийнятті яких не було дотримано положення Закону України "Про державну регуляторну політику у сфері господарської діяльності" (в редакції чинній на момент затвердження Розпоряджень N 1277 та N 569) (надалі - Закон N 1160). Крім того, Позивач зазначає в адміністративному позові, що повноваження щодо встановлення тарифів на проїзд у комунальному транспорті належить до повноважень органів місцевого самоврядування, відповідно до положень ст. 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (в редакції чинній на момент затвердження Розпоряджень N 1277 та N 569) (надалі - Закон N 280), а не орган державної влади. Також, Позивач звертає увагу, що зареєстровані акти видано "виконавчим органом Київської міської ради", яка не є юридичною особою та не зареєстрована в ЄДРПОУ. Додатково Позивачем зазначається, що Розпорядження N 1277 та N 569 видано у формі розпоряджень "виконавчого органу Київської міської ради", що є порушенням ст. 6 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" (в редакції чинній на момент винесення Розпоряджень N 1277 та N 569) (надалі - Закон N 586) та акти були зареєстровані без отримання відповідного рішення про делегування повноважень особі, яка їх прийняла.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос