Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным, не соответствующим правовым актам высшей силы и отмене абз. 2 п. 4 Главы 1 Раздела III Положения об объединении профессиональных участников фондового рынка, утвержденного решением Национальной комиссии по ценным бумагам и фондовому рынку N 1925 от 27 декабря 2012 года; признании незаконным, противоправным и отмене решения Национальной комиссии по ценным бумагам и фондовому рынку N 112 от 22 января 2014 года; обязательстве предоставить Профессиональной ассоциации регистраторов и депозитариев статус и выдать свидетельство о регистрации объединения

Апелляционный административный суд
Определение от 04.12.2014 № 826/5761/14

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

04.12.2014 р.

Справа N 826/5761/14

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого - Хрімлі О. Г., суддів - Ганечко О. М., Літвіної Н. М., при секретарі - Архіповій Л. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Асоціації "Українські фондові торговці" на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 вересня 2014 року у справі за адміністративним позовом Професійної асоціації реєстраторів і депозитаріїв до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору - Асоціація "Українські фондові торговці", про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, встановила:

Професійна асоціація реєстраторів і депозитаріїв звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання нечинним, таким, що не відповідає правовим актам вищої сили, та скасування абз. 2 п. 4 Глави 1 Розділу III Положення про об'єднання професійних учасників фондового ринку, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1925 від 27 грудня 2012 року; визнання незаконним, протиправним та скасування рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 112 від 22 січня 2014 року "Щодо розгляду заяви Професійної асоціації реєстраторів і депозитаріїв про видачу свідоцтва про реєстрацію об'єднання як саморегулівної організації професійних учасників фондового ринку"; зобов'язання невідкладно надати Професійній асоціації реєстраторів і депозитаріїв статус та видати свідоцтво про реєстрацію об'єднання як саморегулівної організації професійних учасників фондового ринку за видом професійної діяльності - діяльність з торгівлі цінними паперами.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 вересня 2014 року позовні вимоги в частині визнання нечинним, таким, що не відповідає правовим актам вищої сили, та скасування абз. 2 п. 4 Глави 1 Розділу III Положення про об'єднання професійних учасників фондового ринку, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 1925 від 27 грудня 2012 року, залишено без розгляду на підставі ст. 100 КАС України.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 25 вересня 2014 року адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку N 112 від 22 січня 2014 року "Щодо розгляду заяви Професійної асоціації реєстраторів і депозитаріїв про видачу свідоцтва про реєстрацію об'єднання як саморегулівної організації професійних учасників фондового ринку". Зобов'язано Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку повторно розглянути заяву Професійної асоціації реєстраторів і депозитаріїв про надання статусу та видачу свідоцтва про реєстрацію об'єднання як саморегулівної організації професійних учасників фондового ринку за видом професійної діяльності - діяльність з торгівлі цінними паперами. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням в частині задоволення позовних вимог, відповідач та третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, звернулися до суду з апеляційними скаргами, в яких посилаються на порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, та просять скасувати постанову суду першої інстанції в цій частині та ухвалити нову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Відповідно до ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Опрос