Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании незаконным и отмене распоряжения Национальной службы посредничества и примирения от 17.09.2014 года N 162-р

Окружной административный суд
Постановление от 30.10.2014 № 826/14896/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

30.10.2014 р.

N 826/14896/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого - судді Кармазіна О. А., при секретарі судового засідання - Тимчук М. Д. (за участю представників сторін: від позивача - П. О. П. (довіреність [...]), Г. М. В. (довіреність [...]), від відповідача - К. Л. М. (довіреність [...]), П. Л. В. (довіреність [...]), від третьої особи-1 - не з'явився, від третьої особи-2 - ОСОБА_1 (керівник), Л. І. В. (довіреність [...])), розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Національної академії наук України до Національної служби посередництва і примирення, третя особа-1 - Державна наукова установа "Центр світової економіки та міжнародних відносин Національної академії наук України",третя особа-2 - Первинна профспілкова організація Державної наукової установи "Центр світової економіки та міжнародних відносин Національної академії наук України", про визнання незаконним та скасування розпорядження від 17.09.2014 року N 162-р, а також зобов'язання зняти з реєстрації колективний трудовий спір, встановив:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Національна академія наук України з позовом до Національної служби посередництва і примирення про визнання незаконним та скасування розпорядження від 17.09.2014 року N 162-р, а також про зобов'язати зняти з реєстрації колективний трудовий спір.

В обґрунтування позову позивач зазначає, що 15.09.2014 р. відповідачем зареєстровано колективний трудовий спір (конфлікт) між найманими працівниками Державної наукової установи "Центр світової економіки та міжнародних відносин Національної академії наук України" та Національною академією наук України".

Реєстраційний номер 056-14/26-В свідчить про реєстрацію колективного трудового спору на виробничому рівні. У той же час, як зазначає позивач, сторонами спору на виробничому рівні є наймані працівники та роботодавець. Позивач зазначає, що для виникнення колективного трудового спору на виробничому рівні необхідна наявність розбіжностей щодо соціально-трудових відносин між роботодавцем та найманими працівниками, первинною організацією, або іншою уповноваженою найманими працівниками організацією.

Посилаючись на положення ст. 1 Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", ст. 14 Податкового кодексу України, заявник зазначає, що Національна академія наук України не є роботодавцем працівників, оскільки не використовує їх працю, трудових договорів та контрактів з ними не укладала, не несе обов'язків щодо нарахування заробітної плати, утримання та сплати податків та інших нарахувань.

Відповідно до статуту Центру, останній є окремою юридичною особою.

Враховуючи наведене позивач вважає, що були відсутні підстави для прийняття спірного рішення про реєстрацію трудового спору (конфлікту), вважає у зв'язку з цим спірне рішення протиправним та просить його скасувати.

Ухвалою суду від 02.10.2014 р. відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи на 30.10.2014 р.

На стадії підготовки справи до розгляду до участі у справі залучено третіх осіб: Державну наукову установу "Центр світової економіки та міжнародних відносин Національної академії наук України" без самостійних вимог на стороні позивача та Первинну профспілкову організацію Державної наукової установи "Центр світової економіки та міжнародних відносин Національної академії наук України" в якості третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача. Вказаним особам направлені повітки та копія позовної заяви, у т. ч. засобами електронної пошти.

Опрос