Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным решения Национальной комиссии по ценным бумагам и фондовому рынку N 693 от 27.05.2014 года

Апелляционный административный суд
Постановление от 16.12.2014 № 826/11849/14

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

16.12.2014 р.

Справа N 826/11849/14

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду в складі: головуючого - судді  Пилипенко О. Є., суддів - Глущенко Я. Б. та Романчук О. М., при секретарі - Грабовській Т. О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційними скаргами Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 жовтня 2014 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Укргазпромбуд" до Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправними та скасування постанови та рішення, встановила:

У серпні 2014 року позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Укргазпромбуд" звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправною та скасування постанови про порушення справи на ринку цінних паперів від 29.05.2014 року та до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправним рішення N 693 від 27.05.2014 року "Про усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів та зупинення внесення змін до системи депозитарного обліку цінних паперів" в частині викладеної в п. 1 такого рішення, зобов'язання винести рішення про зупинення обігу акцій ЗАТ "Укгазпромбуд".

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10 жовтня 2014 року адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 27.05.2014 року N 693. Зобов'язано Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку прийняти розпорядження про скасування обігу акцій закритого акціонерного товариства "Укргазбудпром". В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись із судовим рішенням, відповідачі звернулися із апеляційними скаргами, в яких просять скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 10 жовтня 2014 року та прийняти нове рішення яким відмовити в задоволенні позовних вимог. Свої вимоги апелянти обґрунтовують тим, що судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваної постанови було порушено норми матеріального та процесуального права.

У судове засідання не з'явилися всі особи, які беруть участь у справі, причини неявки суду невідомі, про розгляд справи були повідомлені належним чином.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення апеляційної скарги, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не обов'язкова, колегія суддів у відповідності до ч. 4 ст. 196 КАС України визнала можливим проводити апеляційний розгляд справи за відсутності представників сторін.

Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційних скарг, колегія суддів вважає за необхідне апеляційні скарги Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - задовольнити, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 10 жовтня 2014 року - скасувати, виходячи із наступного.

Відповідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Опрос