Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным и отмене решения Киевского городского совета от 23.10.2013 года N 400/9888

Апелляционный административный суд
Постановление от 13.11.2014 № 826/7610/14

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

13.11.2014 р.

Справа N 826/7610/14

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого - судді Костюк Л. О., суддів - Гром Л. М., Троян Н. М. (за участю секретаря - Кінзерської Т. В.), розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду апеляційні скарги Київської міської ради, Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Елонг" на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 22 серпня 2014 року у справі за адміністративним позовом Громадського об'єднання "Український суспільно-правовий рух: Демократія через право" до Київської міської ради, треті особи без самостійних вимог на предмет спору - Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія Елонг", про визнання протиправним та скасування рішення, встановила:

У червні 2014 року позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Київської міської ради, треті особи без самостійних вимог на предмет спору: Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія Елонг" про визнання протиправним та скасування рішення. Свої позовні вимоги мотивував порушенням відповідачем під час прийняття оскаржуваного рішення положень законодавства. Зазначав, що підстави для поновлення ТОВ "Компанія Елонг" строку дії договору оренди земельної ділянки були відсутні, оскільки останній звернувся до відповідача з клопотанням про його поновлення вже після закінчення строку дії договору. Також, посилався на те, що, на його думку, під час прийняття оскаржуваного рішення технічна документація на відведення земельних ділянок мала недоліки, що не було взято відповідачем до уваги. Просив суд визнати протиправним та скасувати рішення Київської міської ради від 23.10.2013 року "Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю "Компанія Елонг" договору оренди земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування станції технічного обслуговування на вул. Червонопільській, 2-г у Подільському районі міста Києва" N 400/9888.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22 серпня 2014 року позов задоволено повністю.

Визнано протиправним та скасовано рішення Київської міської ради від 23.10.2013 року "Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю "Компанія Елонг" договору оренди земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування станції технічного обслуговування на вул. Червонопільській, 2-г у Подільському районі міста Києва" N 400/9888.

Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, відповідач та треті особи подали апеляційні скарги, в яких просили скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, та прийняти нову, якою у задоволенні позову відмовити повністю.

Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду - скасуванню з таких підстав.

Згідно зі ст. ст. 198 ч. 1 п. 3, 202 ч. 1 п. 4 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції скасовує її та ухвалює нове рішення, якщо визнає, що судом першої інстанції порушено норми матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Проте, Колегія суддів не погоджується з висновком суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.

ТОВ "Компанія Елонг" є землекористувачем ділянки площею 12445 кв. м на вул. Червонопільській, 2-г ц Подільському районі міста Києва, кадастровий номер 8000000000:85:148:0026, яка була надана вказаному товариству на підставі рішення КМР від 08.02.2007 N 106/767 "Про передачу у короткострокову оренду земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю "Компанія Елонг" для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового комплексу з нежитловими приміщеннями та підземним паркінгом на вул. Червонопільській, 2-г у Подільському районі міста Києва".

Опрос