Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О защите прав потребителя

Районный суд
Решение от 04.12.2014 № 2/761/4698/2014, 761/13782/14-ц

ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

РІШЕННЯ

04.12.2014 р.

Справа N 761/13782/14-ц

 

Провадження N 2/761/4698/2014

Шевченківський районний суд м. Києва в складі: головуючого - судді  Сіромашенко Н. В., при секретарі - Бульбі І. А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства "Міжнародний медіа центр - СТБ" про захист прав споживача, встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, просив визнати незаконним ненадання останнім у 5-денний строк достовірної інформації в об'ємі та за формою, що передбачені Законом України "Про захист прав споживачів" щодо анонсованої ним в проекті "Битва екстрасенсів" перевірки здібностей ясновидців за допомогою унікальних комп'ютерних технологій та відкриттів сучасних вчених, покладених в основу змагань; зобов'язати відповідача повідомити: - за допомогою яких саме "унікальних комп'ютерних технологій" перевіряються здібності ясновидців? Хто є розробником даних технологій та чи зареєстровано дані розробки, як об'єкт інтелектуальної власності? - Які наукові відкриття покладено в основу випробувань здібностей ясновидців та яким вченим дані відкриття належать? Чи зареєстровано дані відкриття, як об'єкт інтелектуальної власності? Також просив визнати незаконним і таким, що вводить глядача в оману, надання відповідачем в ефірі та на офіційних інтернет-сторінках інформації про телевізійне шоу "Битва екстрасенсів", що "здібності ясновидців перевіряють за допомогою унікальних комп'ютерних технологій, а в основі випробувань - відкриття сучасних вчених"; заборонити відповідачу у будь-якій формі повідомляти глядачам, що в телепроекті "Битва екстрасенсів" "здібності ясновидців перевіряють за допомогою унікальних ком'ютерних технологій, а в основі випробувань - відкриття сучасних вчених". Зобов'язати відповідача у всіх наступних передачах телепроекту "Битва екстрасенсів" наступного змісту: "Події телешоу є надуманими. Сучасною українською наукою не вивчалось та відповідно не було виявлено чи підтверджено явище надчуттєвого сприйняття оточуючої дійсності (екстрасенсорики), як людський феномен. Національна академія наук України не володіє жодною інформацією щодо існування офіційно підтверджених відкриттів сучасних вчених, які науковими методами доводять факт існування так званих "екстрасенсорних" здібностей у людини", а також розмістити цю інформацію на офіційних інтернет-сторінках".

В обґрунтування посилається на те, що у квітні 2014 року на телеканалі СТБ, який транслюється у відкритому мовленні, йому, як глядачеві, довелося почути твердження про існування в суспільстві певної специфічної категорії людей, так званих "екстрасенсів", які мають надчуттєві здібності.

Зокрема, в ефірі даного телеканалу систематично виходить розважальне шоу "Битва екстрасенсів". В анонсі даної телепередачі її автори запевняють, що здібності "ясновидців" перевіряють за допомогою унікальних комп'ютерних технологій, а в основі випробувань - відкриття сучасних вчених.

Опрос