Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным и отмене постановления Центральной избирательной комиссии от 01.11.2014 N 2111

Апелляционный административный суд
Постановление от 03.11.2014 № 875/379/14

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

03.11.2014 р.

Справа N 875/379/14

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого - судді Парінова А. Б., суддів - Беспалова О. О., Губської О. А., при секретарі судового засідання - Арсенійчук М. В. (за участю представників сторін: від позивача - ОСОБА_2, ОСОБА_3, від відповідача - Ш. О. М., Г. В. А., Л. Н. О., від третьої особи - ОСОБА_7, ОСОБА_8), розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом кандидата у народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в одномандатному виборчому окрузі N 50 ОСОБА_9 до Центральної виборчої комісії (за участю третьої особи - кандидата у народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в одномандатному виборчому окрузі N 50 ОСОБА_10) про визнання протиправною та скасування постанови, встановила:

Кандидат у народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в одномандатному виборчому окрузі N 50 ОСОБА_9 (далі по тексту - позивач) звернувся до суду з позовом до Центральної виборчої комісії (далі по тексту - відповідач, ЦВК), в якому просив визнати протиправною та скасувати постанову Центральної виборчої комісії від 01.11.2014 N 2111 "Про окремі питання щодо підсумків голосування в одномандатному виборчому окрузі N 50" (далі по тексту - оскаржувана постанова).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що постанова Центральної виборчої комісії від 01.11.2014 N 2111 "Про окремі питання щодо підсумків голосування в одномандатному виборчому окрузі N 50" є протиправною, оскільки винесена з перевищенням повноважень Центральної виборчої комісії та суперечить вимогам ст. ст. 17, 19 Закону України "Про центральну виборчу комісію" та ст. ст. 30, 94, 97 Закону України "Про вибори народних депутатів України" у зв'язку з тим, що Центральна виборча комісія не наділена повноваженням зобов'язати окружну виборчу комісію проводити повторний підрахунок голосів.

В судовому засіданні до участі у справі було залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, кандидата у народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в одномандатному виборчому окрузі N 50 ОСОБА_10.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали, з підстав, викладених в адміністративному позові, просили їх задовольнити.

Представники відповідача проти позову заперечували, просили відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що оскаржувана постанова прийнята відповідачем на підставі, у спосіб та в межах повноважень, передбачених законодавством.

Представники третьої особи просили у задоволенні позову відмовити з тих підстав, що спірною постановою відповідача права позивача не порушені, а оскаржувана постанова прийнята відповідачем з дотримання вимог виборчого законодавства.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення осіб, які з'явилися в судове засідання, з'ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, колегія суддів встановила наступне.

Згідно з постановою Центральної виборчої комісії від 29.09.2014 N 1335 "Про реєстрацію кандидатів у народні депутати України, які балотуються в одномандатних виборчих округах у порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року" ОСОБА_9 зареєстрований кандидатом у народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року у одномандатному виборчому окрузі N 50.

Опрос