Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным и отмене постановления Центральной избирательной комиссии от 08 октября 2014 года N 1556 в части внесения изменений в состав окружной избирательной комиссии по выборам народных депутатов Украины

Апелляционный административный суд
Постановление от 13.10.2014 № 875/318/14

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

13.10.2014 р.

Справа N 875/318/14

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючий, суддя - Грибан І. О., судді: Беспалов О. О., Парінов А. Б., за участю: секретар с/з - Печенюк Р. В., пр-к позивача - К. О. В., пр-ки відповідача - В. О. Ю., С. Т. М., 3-я особа - ОСОБА_6, розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Києві адміністративний позов Радикальної партії Олега Ляшка до Центральної виборчої комісії про визнання протиправною бездіяльності, скасування постанови Центральної виборчої комісії від 08 жовтня 2014 року N 1556 в частині та зобов'язання вчинити дії встановив:

10 жовтня 2014 року позивач звернувся з адміністративним позовом до Центральної виборчої комісії, в якому просив: визнати нечинною та скасувати постанову Центральної виборчої комісії від 08 жовтня 2014 року N 1556 "Про зміни в складі окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року" в частині внесення змін до складу Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу N 96; зобов'язати Центральну виборчу комісію розглянути питання внесення змін до складу Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу N 96 із врахуванням подання щодо заміни члена виборчої комісії від Радикальної партії Олега Ляшка.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що 06.10.2014 року до Центральної виборчої комісії надано від Радикальної партії Олега Ляшка подання щодо заміни членів Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу N 96 ОСОБА_8 на ОСОБА_9. Позивач вказує, що зазначене подання подано одночасно із заявою ОСОБА_8 про складання повноважень.

Натомість, 08.10.2014 року Центральна виборча комісія винесла постанову N 1556 "Про зміни в складі окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року", згідно з Додатком N 7 до якої внесено зміни до складу Окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу N 96 шляхом припинення достроково повноваження члена комісії ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1 - голови комісії, від Радикальної партії Олега Ляшка та призначення головою комісії члена цієї ж комісії ОСОБА_10, ІНФОРМАЦІЯ_2 - від Партії Регіонів.

Позивач вважає, що Центральною виборчою комісією протиправно та з порушенням вимог ЗУ "Про вибори народних депутатів України" не враховано подання про заміну члена виборчої комісії суб'єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії.

Крім того, вказує, що оскаржуване рішення відповідача порушує права суб'єкта виборчого процесу - Радикальної партії Олега Ляшка щодо пропорційного представництва суб'єкта виборчого процесу в складі окружної виборчої комісії, а також кандидата в народні депутати України від цієї партії в одномандатному виборчому окрузі по виборах народних депутатів України N 96 ОСОБА_6.

Опрос