Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным и отмене постановления правления Национального банка Украины N 471 от 23.12.2011 года, признании противоправной бездеятельности и обязательстве рассмотреть вопрос об отзыве банковской лицензии санационного банка

Апелляционный административный суд
Определение от 07.10.2014 № 826/5409/14

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

07.10.2014 р.

Справа N 826/5409/14

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого - судді Степанюка А. Г., суддів - Василенка Я. М., Шурка О. І., при секретарі - Ліневській В. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Всеукраїнської громадської організації "Фінансова грамота України" на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 липня 2014 року у справі за адміністративним позовом Всеукраїнської громадської організації "Фінансова грамота України" до Національного банку України, третя особа - публічне акціонерне товариство "Родовід банк", про визнання протиправною та скасування постанови, визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, встановила:

У квітні 2014 року Всеукраїнська громадська організація "Фінансова грамота України" (далі - Позивач, ВГО "ФГУ") звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Національного банку України (далі - Відповідач, НБУ), третя особа - публічне акціонерне товариство "Родовід Банк" (далі - Третя особа, ПАТ "Родовід Банк"), про: визнання протиправною бездіяльності Національного Банку України щодо неприведення у відповідність до вимог чинного законодавства України постанови правління Національного банку України N 471 від 23.12.2011 року "Про затвердження Положення про порядок реєстрації, видачі ліцензії, регулювання діяльності санаційного банку та нагляду за ним"; визнання постанови правління Національного банку України N 471 від 23.12.2011 року "Про затвердження Положення про порядок реєстрації, видачі ліцензії, регулювання діяльності санаційного банку та нагляду за ним" нечинною, як такої, що не відповідає правовому акту вищої юридичної сили, а саме Закону України "Про банки і банківську діяльність"; зобов'язання Національного банку України розглянути питання про відкликання банківської ліцензії санаційного банку, створеного на базі Публічного Акціонерного Товариства "Родовід банк".

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.07.2014 року у задоволенні позову відмовлено повністю. При цьому суд першої інстанції виходив з того, що Позивач не є суб'єктом правовідносин, на які поширюється дія постанови оскаржуваної постанови НБУ, а тому не має права на звернення до суду з вказаним позовом. Крім того, суд зазначив, що ВГО "Фінансова грамота України" не доведено наявності підстав для відкликання банківської ліцензії ПАТ "Родовід Банк".

Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, Позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою позовні вимоги задовольнити повністю. При цьому посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права. Наголошує на помилковості висновків Окружного адміністративного суду м. Києва про відсутність порушень прав Позивача оскаржуваною постановою НБУ.

Опрос