Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным и отмене налогового требования об уплате налогового долга

Окружной административный суд
Постановление от 13.08.2014 № 802/2858/14-а

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

13.08.2014 р.

Справа N 802/2858/14-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі: головуючого-судді Сала П. І., за участю секретаря судового засідання Колос М. С., представника позивача: П. Г. В., представника відповідача: М. В. А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом: приватного акціонерного товариства "МТС Україна" до Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Вінницькій області про визнання дій протиправними, визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії, встановив:

28.07.2014 року приватне акціонерне товариство "МТС Україна" (далі - ПрАТ "МТС Україна") звернулося до суду з адміністративним позовом, у якому просить визнати протиправними дії Вінницької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Вінницькій області (далі - Вінницька ОДПІ) щодо неврахування відомостей, зазначених у спеціально відведеному місці розрахунку податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток, та неврахування доповнення до податкового розрахунку з податку на прибуток підприємства, визнати протиправними та скасувати податкову вимогу Вінницької ОДПІ N 2973-25 від 06.06.2014 року про сплату податкового боргу в сумі 70689 грн. та рішення Вінницької ОДПІ N 265 від 23.06.2014 року про опис майна у податкову заставу, зобов'язати відповідача зменшити авансові внески з податку на прибуток в сумі 70689 грн. на суму сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів та здійснити коригування даних в картці особового рахунку відокремленого підрозділу ПрАТ "МТС Україна" шляхом виключення з неї відомостей про наявність податкового боргу за авансовим внеском з податку на прибуток в сумі 70689 грн.

Позовні вимоги мотивує тим, що станом на 31.12.2013 року за Вінницькою філією ПрАТ "МТС Україна" обліковувалась переплата по авансових внесках при виплаті дивідендів в сумі 5007794 грн. Відтак, суми щомісячних авансових внесків ПрАТ "МТС Україна" з податку на прибуток, що підлягають сплаті у 2014 році, мали б бути зменшені на суму сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів за попередні періоди. Водночас діюча форма податкової декларації з податку на прибуток підприємств та розрахунок податкових зобов'язань не передбачають можливості відображення підприємством такого зменшення авансових внесків з податку на прибуток у податковій звітності. У зв'язку з цим фактично створюється штучне збільшення податкових зобов'язань платника податків з податку на прибуток. Також позивач зазначає, що на підставі п. 46.4 ст. 46 ПК України подав податкову декларацію з податку на прибуток підприємств за 2013 рік із доповненнями до такої декларації та письмовими поясненнями мотивів їх подання, у яких чітко вказав, що щомісячний авансовий внесок дорівнює нулю. Аналогічно у розрахунок податкових зобов'язань зі сплати консолідованого податку на прибуток за 2013 рік підприємство включило доповнення, де визначило щомісячний авансовий внесок на рівні нуля. За таких обставин позивач стверджує, що узгодив суму щомісячних платежів з податку на прибуток, які підлягають сплаті у 2014 році, в розмірі 0 грн. Разом із тим, в порушення порядку ведення оперативного обліку Вінницькою ОДПІ було проігноровано узгоджену ПрАТ "МТС Україна" суму податкових зобов'язань Вінницької філії у розмірі 0 грн. та в картці особового рахунку "Авансові внески з податку на прибуток підприємств, що створені за участю іноземних інвестицій" враховано суму з рядка 19 розрахунку, яка не може вважатися узгодженою із платником податків.

У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги та надав пояснення згідно з обґрунтуваннями, наведеними у позовній заяві. Просить суд адміністративний позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні вимоги позивача заперечив і наполягає на тому, що за даними облікової картки платника податків починаючи з 30.05.2014 року за Вінницькою філією ПрАТ "МТС Україна" обліковується заборгованість по сплаті авансових внесків з податку на прибуток. Така заборгованість виникла у зв'язку з несплатою позивачем протягом березня-травня 2014 року авансового внеску з податку на прибуток, самостійно визначеного ним у розрахунку податкових зобов'язань щодо сплати консолідованого податку на прибуток за 2013 рік. При цьому звертає увагу суду на те, що технічно система "податкового блоку" не дає можливості врахувати відомості з доповнень платника податків до податкової декларації та розрахунку податкових зобов'язань. Відтак, адміністративний позов не може бути задоволений.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, заслухавши пояснення сторін та оцінивши інші докази, які є у справі, суд доходить висновку, що заявлений адміністративний позов належить задовольнити частково з огляду на таке.

Встановлено, що позивач ПрАТ "МТС Україна" є платником консолідованого податку на прибуток підприємств. Відокремлений підрозділ ПрАТ "МТС Україна" - Вінницька філія ПрАТ "МТС Україна" взятий на облік платників податків у Вінницькій ОДПІ.

Опрос