Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании противоправным и отмене распоряжения Киевской городской государственной администрации "О закреплении нежилых зданий и помещений коммунальной собственности территориальной общины города Киева" N 347 от 22.02.2002

Окружной административный суд
Постановление от 16.07.2014 № 826/6731/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

16.07.2014 р.

N 826/6731/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді - Амельохіна В. В. розглянув адміністративну справу в письмовому провадженні за позовом заступника прокурора міста Києва до Київської міської державної адміністрації, третя особа - Комунальне підприємство "Київжитлоспецексплуатація", Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, Управління освіти Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації, Управління освіти Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації, Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про скасування розпорядження.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Заступник прокурора міста Києва (надалі по тексту Позивач) звернувся з позовом до Київської міської державної адміністрації (надалі по тексту Відповідач), треті особи - Комунальне підприємство "Київжитлоспецексплуатація" (надалі по тексту третя особа - 1), Управління освіти Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації (надалі по тексту третя особа - 2), Управління освіти Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації (надалі по тексту третя особа - 3), Управління освіти Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації (надалі по тексту третя особа - 4), Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (надалі по тексту третя особа - 5) про визнання протиправним та скасувати розпорядження Київської міської державної адміністрації "Про закріплення нежилих будинків та приміщень комунальної власності територіальної громади міста Києва" N 347 від 22.02.2002 в частині закріплення за Комунальним підприємством "Київжитлоспецексплуатація" будинків (приміщень) дошкільних навчальних закладів; скасувати акти прийому-передачі N 525 від 10.12.2002, N 534 від 20.12.2002, N 72 від 04.02.2003, N 479 від 06.09.2002, N 21 від 17.02.2005, складені на виконання зазначеного розпорядження.

В обґрунтування позовних вимог представник Позивача зазначає, що розпорядження N 347 від 22.02.2002 р. прийняте Відповідачем в частині закріплення на праві господарського відання матеріально-технічної бази ДНЗ N 345 по вул. Санаторній, 9-а, N 618 по вул. Каштановій, 6, N 782 по вул. Сабурова, 16-а, N 410 по пров. Західному, 4 та N 109 по вул. Іскрівській, 5-а у м. Києві суперечить вимогам чинного законодавства та призвело до незаконного вилучення у навчальних закладів належних їм приміщень та припинення права органів освіти на управління вказаним майном, а отже, дане спірне розпорядження в частині закріплення на праві господарського відання матеріально-технічної бази ДНЗ підлягає скасуванню.

Відповідач проти позовних вимог заперечує в повному обсязі, в обґрунтування заперечень зазначає, що КМДА не ліквідовувало навчальні заклади, не приймало рішення щодо відчуження або надання в оренду майна комунальної власності, призначеного для здобування дітьми дошкільної освіти та в будь який інший спосіб не порушувало прав громадян на належні умови для виховання дітей та задоволення їх інтересів, а тому підстав для задоволення вимог Позивача відсутні

Третя особа-1 заперечує проти позовних вимог в повному обсязі та зазначає, що спірне розпорядження прийнято у відповідності до законодавства, а тому позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Треті особа - 2, 3, 4, 5 позовні вимоги Позивача підтримали в повному обсязі та просять задовольнити, оскільки спірне розпорядження порушує інтереси дітей на здобування дошкільної освіти, а дані садочки (приміщення) використовуються не за призначенням та передані в оренду юридичним особам.

В судовому засіданні 09.07.2014 р. суд по справі перейшов в письмове провадження на підставі статті 128 КАС України.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, встановив:

Опрос