Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О восстановлении на работе, взыскании заработной платы, взыскании средств за период временной нетрудоспособности и морального вреда

Апелляционный суд
Решение от 31.10.2013 № 22-ц/796/218/2013

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

РІШЕННЯ

31.10.2013 р.

Провадження N 22-ц/796/218/2013

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду м. Києва у складі: головуючого - судді Рейнарт І. М., суддів - Мараєвої Н. Є., Білич І. М., при секретарі - Іванові Ф. О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційними скаргами представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 та Комунального підприємства "Житній ринок" на рішення Подільського районного суду м. Києва від 30 серпня 2012 р. по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Київського міського Голови Черновецького Леоніда Михайловича, Київського міського Голови в особі заступника міського Голови - секретаря Київської міської ради Гереги Галини Федорівни, Комунального підприємства "Житній ринок", треті особи - Головне управління внутрішньої торгівлі та побутового обслуговування населення Київської міської державної адміністрації, Генеральний директор Комунального підприємства "Житній ринок" - Ц. І. Е., про поновлення на роботі, стягнення заробітної плати, стягнення коштів за період тимчасової непрацездатності та моральної шкоди, встановила:

У січні 2012 р. позивач звернувся до суду з позовом про поновлення його на посаді директора Комунального підприємства "Житній ринок", посилаючись на те, що 27 грудня 2011 р. його було звільнено з вказаної посади на підставі п. 1 ч. 1 ст. 41 КЗпП України.

Позивач зазначав, що вважає звільнення незаконним, так як з 26 грудня 2011 р. перебував на лікарняному, а розпорядження про його звільнення не містить вказівки за яке одноразове грубе порушення він був звільнений. Також позивач зазначав, що його звільнення відбулося з порушенням положень статуту КП "Житній ринок" та норм трудового законодавства, так як відсутнє подання начальника Головного управління з питань торгівлі та побуту Київської міської державної адміністрації з погодженням заступника голови Київської міської державної адміністрації, і йому не пропонувалося написати пояснення з приводу порушення.

Крім того, позивач зазначав, що незаконним звільненням йому заподіяна моральна шкода у сумі 10000 грн., яку він просив стягнути з Київського міського Голови Ч. Л. М.

У подальшому позивач уточнив позовні вимоги і додатково просив стягнути з КП "Житній ринок" заробітну плату за вимушений прогул, заробітну плату за період з 1 грудня 2011 р. по 27 грудня 2011 р. та виплату за лікарняними листами, посилаючись на те, що відповідачем у день звільнення з ним не був проведений повний розрахунок.

Рішенням суду від 30 серпня 2012 р. позов задоволено частково. Стягнуто з КП "Житній ринок" на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу з 24 січня 2012 р. по 30 серпня 2012 р. у сумі 69412 грн. 20 коп. та кошти за період тимчасової непрацездатності у сумі 3945,05 грн. і 1838,46 грн. Проведено розподіл судових витрат. В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Опрос