Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О лишении родительских прав и взыскании алиментов

Апелляционный суд
Решение от 25.11.2013 № 22-ц/796/3552/13

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

РІШЕННЯ

25.11.2013 р.

Провадження N 22-ц/796/3552/13

Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ апеляційного суду м. Києва в складі: головуючого - Желепи О. В., суддів - Кабанченко О. А., Рубан С. М., при секретарі - Онищенко О. С. розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Голосіївського районного суду м. Києва від 08 жовтня 2012 року в справі за позовом Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації - органу опіки і піклування в інтересах малолітнього ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_1, третя особа - прокуратура Голосіївського району м. Києва, про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.

 Заслухавши доповідь судді Желепи О. В., пояснення ОСОБА_1 та його представника, представника позивача та прокурора, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів встановила:

Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом до відповідачів, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачі по справі є батьками малолітнього ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який позбавлений батьківського піклування та тимчасово перебуває в Київському міському будинку дитини "Берізка". Батьки малолітнього хлопчика перебували в зареєстрованому шлюбі з 25.09.2005 року по 13.07.2006 року. Відповідач ОСОБА_1 проживає в м. Боярка, Київської області, а відповідач ОСОБА_3 зареєстрована спільно з сином в АДРЕСА_1. Однак за вищевказаною адресою матір'ю не створені нормальні умови для проживання хлопчика. Вона зловживає спиртними напоями, за сином не доглядає, часто траплялися випадки, коли хлопчик був покинутий напризволяще. В даний час хлопчик перебуває в Київському міському будинку дитини "Берізка", батьки до сина не приїздять, допомоги не надають, дитиною зовсім не цікавляться. Хлопчик внаслідок недбалого ставлення батьків до своїх обов'язків перебуває в пригніченому стані має слабку побутову орієнтацію, потребує допомоги в деяких процесах самообслуговування, рівень розвитку пізнавальних процесів не відповідає віковій нормі, хлопчик не володіє базовими знаннями, властивими його віку.

У зв'язку з вищезазначеним, позивач просив суд ухвалити рішення, яким позбавити відповідачів батьківських прав відносно малолітнього ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та стягнути з ОСОБА_3 та ОСОБА_1 аліменти на користь особи, яку буде призначено опікуном на утримання малолітнього ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини від усіх видів доходів, але не менше 30 % від прожиткового мінімуму на дитину даної вікової категорії.

Опрос