Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительными государственных актов на право собственности на земельный участок, истребовании имущества из незаконного владения

Хозяйственный суд
Решение от 24.06.2014 № 911/1288/14

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

24.06.2014 р.

Справа N 911/1288/14

Господарський суд Київської області у складі судді - Бабкіної В. М. розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом заступника прокурора Київської області в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України та Державної організації "Комплекс відпочинку "Пуща-Водиця" Державного управління справами, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Державного управління справами, до Вишгородської районної державної адміністрації Київської області та до Товариства з обмеженою відповідальністю "Танталіт" за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Благодійного фонду "Відродження України", про визнання незаконними та скасування розпоряджень Вишгородської районної державної адміністрації Київської області, визнання недійсними державних актів на право власності на земельну ділянку, витребування майна з незаконного володіння, секретар судового засідання - Калиновський Ю. С., за участі представників: від прокуратури: Б. В. В. (посвідчення [...]), Ф. О. В. (наказ [...]); від позивача 1 - К. А. С. (довіреність [...]), від позивача 2 - С. В. Г. (довіреність [...]), від відповідача 1 - не з'явився, від відповідача 2 - не з'явився, від третьої особи 1 - Державного управління справами: Г. О. О. (довіреність [...]), від третьої особи 2 - БФ "Відродження України" - не з'явився, присутній: К. О. О. - представник ПАТ "Київенерго" (довіреність [...])

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Заступник прокурора Київської області (далі - прокурор) звернувся до господарського суду Київської області з позовом в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України (далі - позивач 1) та Державної організації "Комплекс відпочинку "Пуща-Водиця" Державного управління справами (далі - позивач 2) до Вишгородської районної державної адміністрації Київської області (далі - відповідач 1) та до Товариства з обмеженою відповідальністю "Танталіт" (далі - відповідач 2), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Благодійного фонду "Відродження України" (далі - третя особа 2), про визнання незаконними та скасування розпоряджень Вишгородської районної державної адміністрації Київської області, визнання недійсними державних актів на право власності на земельну ділянку, витребування майна з незаконного володіння.

Позовні вимоги прокурора ґрунтуються на тому, що при прийнятті Вишгородською районною державною адміністрацією оспорюваних розпоряджень та укладення договорів оренди і купівлі-продажу земельних ділянок площею 3,9 га та 3,7 га було порушено вимоги чинного земельного законодавства і вказані розпорядження щодо спірних земельних ділянок були видані Вишгородською РДА з перевищенням наданих їй Земельних кодексом України повноважень, оскільки дані земельні ділянки належать до земель рекреаційного призначення, і розпоряджатися ними за приписами ЗК України мав і має право Кабінет Міністрів України. Відтак, спірні земельні ділянки вибули з державної власності поза волею власника, і, відповідно, підлягають поверненню державі шляхом їх витребування від ТОВ "Танталіт".

Опрос