Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имущество, принадлежавшее каждому из супругов до бракосочетания, а также полученное ими во время брака в дар или в порядке наследования, является собственностью каждого из них

Президиум областного суда
Постановление от 13.11.1974

ПРЕЗИДІЯ ЧЕРНІГІВСЬКОГО ОБЛАСНОГО СУДУ

ПОСТАНОВА

від 13 листопада 1974 року

(Витяг)

М. звернулася з позовом до Б. про визнання права власності на половину будинку і поділ його в натурі. В заяві позивачка зазначала, що в 1962 р. вона вступила з відповідачем у фактичні шлюбні відносини, а в 1966 р. шлюб було зареєстровано. Під час спільного подружнього життя вони розібрали старий будинок, належний відповідачеві на праві особистої власності, а в 1962 - 1969 рр. збудували новий. Оскільки відносини між нею та відповідачем погіршились і він не визнає її права на будинок, позивачка просила визнати за нею право власності на половину будинку і виділити їй кімнату, кухню, інші приміщення та половину земельної ділянки.

Останнім рішенням народного суду Чернігівського району за М. визнано право власності на половину будинку, їй виділено кімнату, кухню та інші приміщення, крім сараю, разом на 970 крб. Інша половина будинку, що складається з кімнати, кухні та інших приміщень, вартістю 992 крб. 53 коп., виділено відповідачу. Здійснення переобладнання в зв'язку з поділом будинку покладено на обидві сторони. Рішенням суду встановлено також порядок користування земельною ділянкою.

Ухвалою судової колегії Чернігівського обласного суду від 10 квітня 1973 р. зазначене рішення залишено без зміни.

У протесті заступника Голови Верховного Суду УРСР ставиться питання про скасування судових рішень і надіслання справи на новий розгляд. Протест підлягає задоволенню з таких підстав. Визнаючи за позивачкою право власності на половину будинку, народний суд послався у рішенні на те, що будинок збудовано за спільні кошти сторін під час їх перебування у шлюбі, а тому даний будинок є спільною власністю подружжя і кожний з них має рівне право на нього. З цими мотивами погодилася судова колегія обласного суду, залишаючи рішення без змін.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос