Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным и отмене решения, признании недействительными договора аренды и субаренды земельного участка, обязательстве вернуть земельный участок

Высший хозяйственный суд
Постановление от 21.07.2015 № 911/79/14

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

21.07.2015 р.

Справа N 911/79/14

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів: Рогач Л. І. - головуючого, Алєєвої І. В., Кравчука Г. А., розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Золоті ворота" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 22.04.2015 у справі N 911/79/14 господарського суду Київської області за позовом прокурора Обухівського району Київської області до Приватного акціонерного товариства "Золоті ворота"; Козинської селищної ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Д. І. І., про визнання недійсним та скасування рішення, визнання недійсними договору оренди та суборенди земельної ділянки, зобов'язання повернути земельну ділянку (за участю представників: позивача - Р. Р. О., прокурор відділу ГПУ, посв. [...]; відповідачів - П. О. М., предст., дов. [...] - не з'явились (про час та місце судового засідання повідомлені належно); третьої особи - Я. М. М., предст., дов. [...]), встановив:

13.01.2014 прокурор Обухівського району Київської області звернувся до господарського суду з позовом про визнання недійсним та скасування рішення Виконавчого комітету Козинської селищної ради від 29.08.2001 N 4/3, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки від 10.06.2003, укладеного Виконавчим комітетом Козинської селищної ради та Закритим акціонерним товариством "Золоті ворота" про надання в оренду земельної ділянки площею 0,546 га, визнання недійсним договору суборенди земельної ділянки від 15.07.2003, укладеного Закритим акціонерним товариством "Золоті ворота" та Д. І. І. про надання в суборенду земельної ділянки площею 0,546 га, про зобов'язання Д. І. І. повернути територіальній громаді Козинської селищної ради земельну ділянку площею 0,546 га.

Позовні вимоги вмотивовано тим, що при проведенні прокуратурою в грудні 2013 року досудового розслідування встановлено порушення при наданні земельної ділянки в оренду положень статей 9, 19 Земельного кодексу України, пункту 34 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статей 5, 7, 14 Закону України "Про оренду землі" (усі правові акти в редакції станом на час прийняття спірного рішення та укладення договорів), наявні визначені статтями 203, 215 Цивільного кодексу України підстави для скасування спірного рішення, виданого не уповноваженим органом та без наявності на момент його прийняття попереднього погодження місця розташування земельної ділянки, як складової частини проекту відведення земельної ділянки; спірний договір оренди підлягає визнанню недійсним за положеннями статті 215 Цивільного кодексу України з огляду на невідповідність договору статті 203 Цивільного кодексу України; спірний договір суборенди не обмежується умовами договору земельної ділянки та суперечить йому.

Опрос